Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC 2021 (2021-04-01)
TRIDUUM PASCHALNE I WIELKANOC 2021

TRIDUUM PASCHALNE

I WIELKANOC 2021

PRZEBIEG UROCZYSTOŚCI

Niestety, to już kolejny rok z powodu pandemii Triduum Paschalne będzie miało inny przebieg niż w latach poprzedzających to wielkie zagrożenie dla nas wszystkich. O tym pisaliśmy już w ogłoszeniach i Informatorze parafialnym. Obrzędy Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy muszą przebiegać wg wskazań naszego ks. Biskupa. 

Wielki Czwartek

Godz. 18:00 - Msza Wieczerzy Pańskiej wieczorem - bez obrzędu obmycia nóg i bez procesji do tzw. Ciemnicy – tylko Księża ze służbą liturgiczną. Tego dnia Parafianie i wspólnoty parafialne dziękowali naszm Duszpasterzom za Ich posługę w naszej Parafii. Mszę odprawiali wszyscy kapłani pod przewodnictwem ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego.

Wielki Piątek

O 17:30 – Droga Krzyżowa, o 18:00 - Liturgia Męki Pańskiej – nie ma adoracji krzyża przez ucałowanie, krzyż trzymany przez celebransa wierni adorują ze swojego miejsca w ławkach (bez podchodzenia), nie ma procesji do Grobu Pańskiego. Nabożeństwo celebrował ks. Andrzej Dołęgowski.

Wielka Sobota

W Wielką Sobotę o godz.10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 15:00, poświecenie pokarmów z udziałem tylko jednego przedstawiciela rodziny, z zachowaniem przepisów sanitarnych. Jeśli dopisze pogoda, zrobimy to przed kościołem. Przy braku dobrej pogody, poświęcenie w kościele. Można też dokonać błogosławieństwa w domu przed śniadaniem wielkanocnym, odmawiając modlitwę Ojcze nasz i błogosławiąc stół znakiem krzyża.

U nas poświęcenie pokarmów odbyło się w kościele.

O godz. 18:00 - Liturgia Wigilii Paschalnej– nie rozpalamy ogniska przed kościołem, paschał zapala się w głównych drzwiach kościoła i wnosi do prezbiterium.

Liturgię sprawowali wszyscy Kapłani, pod przewodnictwem ks. Piotra Poryczki.

Niedziela Wielkanocna

O godz. 06:00 Msza św. Rezurekcyjna bez  procesji. Kapłan przenosi monstrancję z Grobu Pańskiego do prezbiterium i błogosławi zgromadzenie, następnie rozpoczyna się Msza wielkanocna.

W naszym kościele Mszę świętą odprawili wszyscy Kapłani, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego.

Przez cały okres Triduum oprawę liturgii zapewnił Pan Marek Żochowski.

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy odbyły się w reżimie sanitarnym i z udziałem maksymalnie 60 osób. Zgodnie z przepisami na jedną osobę przypada w kościele 20 m2. Odległość między osobami – w kościele i na zewnątrz minimum 1,5 m Obowiązywały maseczki zakrywające usta i nosy, oraz dezynfekcjarąk przy wejściu do kościoła.

Ponieważ nie wszyscy będą mogli wziąć udział w mszach i nabożeństwach Triduum i Wielkanocy, na stronie internetowej znajdują się  zdjęcia, do oglądania których zapraszamy. Ponieważ nasz kościół jest w dzień otwarty, zapraszamy też do indywidualnej modlitwy w świątyni.        


03723639on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart