Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PODZIĘKOWANIE KSIĘDZU REKOLEKCJONIŚCIE 10.03.2021 (2021-03-10)
PODZIĘKOWANIE KSIĘDZU REKOLEKCJONIŚCIE 10.03.2021

PODZIĘKOWANIE

KSIĘDZU REKOLEKCJONIŚCIE

ZA GŁOSZONE SŁOWO BOŻE

w dniach 07 – 10.03.2021r

Dzisiaj  w naszej parafii kończą się  Rekolekcje Wielkopostne, które głosił ks. Stanisław Szestowicki – Proboszcz z Parafii w Pogrodziu.

Czcigodny Księże Rekolekcjonisto W sercach mamy jeszcze radosne wspomnienia z głoszonego Słowa Bożego w czasie Misji Świętych, oraz Peregrynacji kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Potrafisz pięknie, prostym językiem wejść w głąb naszych serc. Dlatego z wielkim zapałem wsłuchiwaliśmy się w to wszystko, co Pan Bóg chciał nam powiedzieć poprzez Twoje słowa w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. 

Czas Wielkiego Postu jest dla każdego z nas dobrym powodem do zatrzymania się w tym pędzie jaki niesie ze sobą życie. Pędzie, w którym zapominamy, co jest naprawdę w tym naszym życiu najważniejsze.

Księże Stanisławie. Rekolekcje wniosły w nasze życie nowe spojrzenie na drugiego człowieka, miłość, rodzinę.  Zachowamy w pamięci wiele słów z Twoich nauk oraz wskazania które, jako katolicy winniśmy stosować w swoim życiu. Szczególnie warto zapamiętać, że: „Bóg nas kocha, ale trzeba abyśmy na Jego miłość odpowiadali swoją miłością.” . 

To piękne, w jaki sposób mówił Ksiądz o życiu, o trudnościach, o ich pokonywaniu, by osiągnąć zamierzony cel, by miłość mogła się spełnić. Wiele innych wskazówek sprawia, że z radością możemy oczekiwać Zmartwychwstania Pańskiego. 

Czcigodny Księże Rekolekcjonisto. Ponieważ kończą się  dzisiaj Rekolekcje w naszej wspólnocie parafialnej, dziękujemy Ci z całego serca za wygłoszone do nas Słowo Boże, za dary Ducha Świętego, które poprzez Twą posługę rekolekcyjną stały się naszym udziałem i pozwoliły każdemu z nas zastanowić się nad swoim życiem. 

Zawierzamy w modlitwie Twoją kapłańską posługę. Życzymy, aby Pan Bóg udzielał Ci wszelkich łask,  a Matka Boża Wspomożycielka Wiernych niech otacza Cię nieustanną opieką.

Bóg zapłać za wszystko. Szczęść Boże na każdy dzień Twego życia.

Z wdzięcznością

Ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia,

oraz tolkmiccy Parafianie

03721465on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart