Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

RÓŻANIEC DLA DZIECI PAŹDZIERNIK 2020 (2020-10-14)
RÓŻANIEC DLA DZIECI PAŹDZIERNIK 2020

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

DLA DZIECI

PAŹDZIERNIK 2020

Październik jest miesiącem poświęconym Matce Bożej Maryi. Codziennie o 17:30 odbywają się Nabożeństwa Różańcowe dla wszystkich wiernych. We wtorki i czwartki o godz. 16:00 przychodzą dzieci.

Nabożeństwa prowadzi ks. Andrzej Dołęgowski, który rozpoczyna je pieśnią do Matki Bożej.  Poszczególne Tajemnice Różańca obrazuje na slajdach. Każdorazowo dzieci odmawiają lub śpiewają „Zdrowaś Maryjo”  5 Tajemnic jednej części. Dzieci bardzo aktywnie włączają się w Różaniec. 

Na zakończenie Ksiądz Andrzej udziela wszystkim Błogosławieństwa. Dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki.

Cieszymy się, że tak spora grupa dzieci i trochę dorosłych, gromadzi się na tych Nabożeństwach i niech tak będzie do końca października. 

Z incjatywy Stowarzyszenia Tolkmicko Gmina Na Fali, przy współpracy Parafii św. Jakuba Apostoła i Oratorium im. św. Jana Bosko, na początku pażdziernika w pomieszczeniach Oratorium uruchomiono Kawiarenkę "SERCA NA FALI". Panie - Członkinie tego przesięwzięcia zapraszały po Nabożeństwie Różańcowym uczestników  modlitwy na słodki poczęstunek, który same przygotowały. Dzieci bardzo cieszyłt się z tego prezentu. Niestety, Kawiarenkę, ze względu na koronawirusa, trzeba było zamkąć.  Dziękujemy Paniom za kilka "słodkich dni". Mamy nadzieję na kontynuację zaplanowanych przez Stowarzyszenie działań - po zakończeniu pandemii. 

03721469on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart