Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

GÓRALSKA HORA W TOLKMICKU 30.08.2020 (2020-08-30)
GÓRALSKA HORA W TOLKMICKU 30.08.2020

GÓRALSKA HORA ZE SZCZYRKU

OPRAWA MSZY ŚWIĘTEJ

I KONCERT ZESPOŁU W KOSCIELE

30.08.2020

 

Cieszymy się, że w okresie nawrotu pandemii, mieliśmy w Tolkmicku duchową ucztę. Dzięki współpracy Parafii z Ośrodkiem Kultury i Urzędem Miasta i Gminy w Tolkmicku, w Kościele Świętego Jakuba Apostoła w naszym mieście, gościliśmy Kapelę „Góralska Hora” ze Szczyrku. 

Kapela rozpoczęła swój pobyt już od Mszy św. o godz. 11:00, którą odprawiał ks. proboszcz Józef Grochowski. Nasi Goście przejęli jedno czytanie przed ewangelią i inne części Mszy św. na zmianę z ministrantami i Panem Organistą.

Było to coś nowego w naszym Kościele. O zainteresowaniu niech  świadczy spora ilość uczestników Mszy i Koncertu: Parafianie i Goście z zewnątrz, Pani Magdalena Dalman - Burmistrz z Małżonkiem , pan Marek Murdzia, nowy Dyrektor Ośrodka Kultury, pan Łukasz Sianożęcki – redaktor Gościa Niedzielnego. Oczywiście wszystko odbyło się z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Po Mszy świętej Kapela „Góralska Hora” rozpoczęła Koncert, poświęcony 100 Rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. Wysłuchaliśmy wiele góralskich utworów, które tak umiłował nasz Papież. Na koniec wspólnie wszyscy zaśpiewali na stojąco „Barkę”.

Ta piękna, dzisiejsza Msza święta i Koncert, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Była to prawdziwa uczta duchowa dla wszystkich, którzy byli dzisiaj z nami. Był to promyk nadziei, że w tych trudnych czasach możemy cieszyć się takimi chwilami.

Dziękujemy więc Członkom Kapeli „Góralska Hora” za ubogacenie dzisiejszej Mszy świętej, oraz piękny Koncert, poświęcony naszemu Rodakowi – Papieżowi. Dziękujemy Organizatorom : Pani Burmistrz, Panu Dyrektorowi Ośrodka Kultury i naszemu Księdzu Proboszczowi za ten wspaniały, wspólny czas. 

Szczęść Boże Wszystkim na każdy, kolejny dzień

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,664,goralska-hora-w-tolkmicku-30082020.html

Gość Niedzielny: https://elblag.gosc.pl/doc/6491156.Goralska-Hora-w-Tolkmicku

Film: https://www.youtube.com/watch?v=yY-ygzDnAWE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1LdVFDOzgycrwnp

CqEEPGOShYMyYjM92RBXhT4l5M2wlGqS7Pym1xImaw

03721080on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart