Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WYJAZD DO KINA NA FILM NAJŚWIĘTSZE SERCE 01.03.2020 (2020-03-02)
WYJAZD DO KINA NA FILM NAJŚWIĘTSZE SERCE 01.03.2020

WYJAZD DO KINA

NA FILM NAJŚWIĘTSZE SERCE

01.03.2020

W niedzielne popołudnie 01 marca 37 osobowa grupa parafian z Tolkmicka i Pogrodzia, udała się do Elbląga na film „Najświętsze serce”.

“Najświętsze Serce” to fabularyzowany dokument. Znana pisarka Lupe Valdes poszukuje inspiracji do książki i natrafia na tajemniczą historię sprzed lat. Wyrusza do Francji, miejsca tajemniczych objawień, gdzie w szklanej trumnie spoczywa nietknięte przez czas ciało wizjonerki, św. Małgorzaty Alacoque. 300 lat temu Jezus objawił jej swoje… Serce i przekazał 12 obietnic dla ludzi, którzy będą Je czcić. Pisarka ulega fascynacji tą historią i podejmuje prywatne śledztwo. W jego trakcie spotyka świętych, papieży, ale i spiskowców, odkrywa cuda, a także zbrodnie. Wraz z bohaterką widz poznaje źródła i historię czci Najświętszego Serca Jezusa – kultu, który jak nic innego naznaczył ostatnie trzy wieki historii Kościoła. Przebywa drogę od małej francuskiej miejscowości, w której zapłonęła iskra kultu, przez Watykan, gdzie papież poświęca całą ludzkość i świat Najświętszemu Sercu, po Łagiewniki, gdzie Jezus objawił, jak wielką miłością przepełnione jest Jego Serce. Dociera wreszcie do miejsc cudów eucharystycznych, gdzie na Hostii zmaterializowały się cząstki Najświętszego Serca.

https://stacja7.pl/film/najswietsze-serce-pierwszy-film-o-sercu-jezusa-wchodzi-na-ekrany-kin-w-polsce/

Piękny film, który obejrzeliśmy z ogromną uwagą, przy szczelne wypełnionej Sali Kina Światowid w Elblągu.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu, oraz ks. Andrzejowi Dołęgowskiemu za duchową opiekę, oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej małej pielgrzymce na film „Najświętsze Serce”.

Czekamy na kolejne wyjazdy.

Zdjęcia:  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,640,wyjazd-do-kina-na-film-najswietsze-serce-01032020.html

03721413on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart