Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

POGRZEB PANI HELENY SIEKIERKO - 27.12.2019 (2019-12-27)
POGRZEB PANI HELENY SIEKIERKO - 27.12.2019

POGRZEB PANI HELENY SIEKIERKO,

ZASŁUŻONEJ

DLA TOLKMICKIEJ PARAFII 

27.12.2019

Dzisiaj pożegnaliśmy śp. Panią Helenę Siekierko, znaną nam wszystkim jako Pani Halinka. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. Proboszcz Józef Grochowski w asyście ks. Stanisława Hajkowskiego, który u nas pracował, ks. Juliana Dzierżaka, naszego „ziomka”, oraz ks. Piotra Boryczki. Na organach grał Pan Marek Żochowski, a spowiedzią służyli: ks. Henryk Korzeniowski i ks. Andrzej Dołęgowski. Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław. Wiele ciepłych słów o Zmarłej powiedział ks. Proboszcz.

Pani Halinka była Osobą bardzo znaną nam, parafianom, oraz wielu innym osobom. Z tolkmickim kościołem związana była od zawsze. Organizowała wiele wspólnot parafialnych. Bardzo aktywna była w Żywym Różańcu. Zorganizowała kilka Róż Różańcowych. Kiedyś, bardzo aktywne Grupy Oazowe zatrzymywały się w jej domu, często korzystając z noclegów i darmowego wyżywienia. Przez długie lata organizowała orszak procesyjny na uroczystości kościelne. Można ją było zobaczyć na modlitwach wspólnotowych przed Mszami, Koronce do Bożego Miłosierdzia, sobotnich nabożeństwach do Matki Bożej i wielu innych. To Ona od 1967 roku witała wszystkich Proboszczów – Salezjanów. Na 50 – lecie pracy Salezjanów w Tolkmicku, wręczała wszystkim Księżom czerwone róże. Pani Halinka wspomagała finansowo salezjańskie dzieła w naszej parafii i nie tylko. Zamawiała wiele Mszy św. w intencji powołań, za pracujących i zmarłych księży, za członków Różańca, za Rodzinę, oraz w wielu, wielu innych intencjach. Miała swoją ławeczkę w kościele, w której… już nie usiądzie.

Pani Halinko. Z bólem pożegnaliśmy dzisiaj Panią. Wierzymy jednak, że będzie nas Pani obserwowała „z góry” i dawała dobre rady.

Synowi i Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy współczucia, wierząc, że w Niebie będzie Wam i nam wszystkim wypraszała potrzebne łaski u Boga, Pana Jezusa i Jego Matki Maryi.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zdjęcia:

Na wykonanie zdjęć, na potrzeby parafii, zgodę ustną wyraził Syn Zmarłej Tomasz. Dziękujemy.

http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,634,pogrzeb-pani-heleny-siekierko-27122019.html 


03721466on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart