Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI 10.10.2019 (2019-10-10)
NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE DLA DZIECI 10.10.2019

NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

DLA DZIECI

10.10.2019

Październik, tradycyjnie jest miesiącem w szczególny sposób poświęconym modlitwie Różańcowej.

Przez cały miesiąc odprawia się nabożeństwa Różańcowe, które otaczamy wyjątkową czcią. Rozważanie Różańca oznacza odmawianie modlitwy oraz medytację w tym samym czasie. Każda z tajemnic koncentruje się na jednym ważnym wydarzeniu z życia Jezusa Chrystusa i jego matki, Maryi. Jest to modlitwa, która przemienia świat, zwłaszcza gdy jest odmawiana wspólnie. 

Parafianie z Tolkmicka odpowiedzieli na wielokrotne wołanie Maryi, która zaprasza do odmawiania Różańca. Nabożeństwa odprawiane są codziennie o godz. 17:30, a dla dzieci – we wtorki i czwartki o godz. 16:00. Przychodzi na nie liczna grupa dorosłych, oraz dzieci.

Dzisiaj przedstawiamy relację z nabożeństwa Różańcowego dla dzieci z naszej parafii. Prowadził je ks. Andrzej Dołęgowski. Dzisiejsza część II – Światła, została ubogacana slajdami, przedstawiającymi tajemnice Różańcowe tej części. Dzieci, wspólnie z Księdzem, odmawiały i śpiewały poszczególne „dziesiątki”, oraz pieśni.

Po nabożeństwie każde dziecko otrzymało mały obrazek, który trzeba wkleić na „planszę różańcową”. Na koniec miesiąca będą one, zbierane i nagradzane. 

Ksiądz Andrzej, dzisiaj przyszedł z „czarodziejskim kuferkiem” z cukierkami w środku. Każde dziecko otrzymało ten słodki prezencik.

Dziękujemy dzieciom za liczny udział, Rodzicom, którzy im towarzyszyli, oraz Księdzu Andrzejowi, który tak ładnie prowadzi nasze nabożeństwa Różańcowe.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,623,nabozenstwo-rozancowe-dla-dzieci-10102019.html

03723809on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart