Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

LITURGICZNE ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA 24 - 25.07.2019 (2019-07-24)
LITURGICZNE ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA APOSTOŁA 24 - 25.07.2019

LITURGICZNE ŚWIĘTO

ŚW. JAKUBA APOSTOŁA

24 - 25.07.2019

Za nami liturgiczne obchody Święta Świętego Jakuba Apostola, patrona miasta i kościoła.

Tradycyjnie, w wigilię tego Święta uczestniczyliśmy w Mszy Św. za dusze zmarłych, spoczywających na naszm cmentarzu, której przewodniczył ks. Tadeusz Pawluk. Za naszych zmarłych modlił się ks. Proboszcz Józef Grochowski. Na organach grał ks. Piotr Boryczka. 

Po Mszy, w procesji, wyruszyliśmy na cmentarz. Przez całą drogę modliliśmy się za zmarłych. Również na cmentarzu, alejkami, kroczyliśmy z modlitwą i pieśnią na ustach. Pod krzyżem Salezjanów ks. Tadeusz udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa i każdy poszedł odwiedzić swoich bliskich zmarłych.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dzisiaj, w samo południe zgromadziliśmy się w kościele na Mszy św. odpustowej. W koncelebrze brało udział kilkunastu księży z Dekanatu Elbląg – Północ. Przewodniczył jej ks. Edward Rysztowski – Dziekan Dekanatu Tolkmicko, w asyście Wikariusza Generalnego Diecezji Elbląskiej – ks. Walentego Szymańskiego, oraz ks. Andrzeja Arbaczewskiegoo – Proboszcza Parafii w Szastarce, opiekuna Parafialnej Orkiestry Dętej, która towarzyszyła nam w Tolkmickich Dniach Jakubowych i dzisiaj.

Na organach grał pan Marek Żochowski, w kilku miejscach liturgii grała Orkiestra. Słowo Boże na temat naszego Patrona wygłosił ks. Dziekan Edward Rysztowski. 

Na zakończenie Mszy, po wystawieniu Najświętszego Sakramentu, wyszliśmy w procesji wokół kościoła. Tu też towarzyszyła nam Orkiestra z Szastarki.

Dzisiejsza Msza święta zakończyła się modlitwą do Św. Jakuba Apostoła, a następnie ucałowaniem relikwii Świętego. Przed kościołem niezawodna Orkiestra z Szastarki dała mały popis swoich znakomitych umiejętności. Bardzo Wam dziękujemy za te muzyczne przeżycia w różnych miejscach i różnych okolicznościach naszego miasta i parafii.

Dziękujemy wszystkim Księżom, uczestniczącym w dzisiejszej Mszy Świętej, służbie liturgicznej, Panu Organiście, orszakowi procesyjnemu, wszystkim uczestnikom Mszy Św., wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości.

Serdecznie dziękujemy ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu, który to wszystko pospinał, starając się, by to nasze liturgiczne spotkanie jak najlepiej wypadło. ...I udało się to Księdzu!!!

Bóg zapłać.

Zdjęcia z Mszy św. za zmarłych i procesji na cmentarz: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,616,msza-sw-za-zmarlych-i-procesja-na-cmentarz-24072019.html

Msza św. odpustowa: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,617,msza-swieta-odpustowa-25072019.html

03780948on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart