Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 (2019-04-28)
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019

NIEDZIELA 

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28.04.2019

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. 

Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Tradycyjnie już, w naszym Kościele obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Mamy piękny obraz Jezusa Miłosiernego, oraz Relikwie I stopnia św. Siostry Faustyny Kowalskiej i bł. Michała Sopoćki, spowiednika Siostry Faustyny.

Z tym świętem zbiegła się również 66 rocznica zawarcia Sakramentu Małżeństwa przez naszych, dobrze wszystkich znanych - Barbarę i Michała Januszkiewiczów.  Pan Michał zapisał się w naszej pamięci jako listonosz, Pani Basia pracowała w tolkmickich sklepach.

Dziś Jubilaci przeżyli tę piękną rocznicę w otoczeniu Najbliższych. Życzenia Bożego Błogosławieństwa złożył Im ks. Proboszcz, oraz ks. Henryk i ks. Julian Dzierżak. Życzenia na Organach zagrał i zaśpiewał ks. Piotr z Chórem parafialnym i wszystkimi obecnymi na tej Mszy Świętej.

Drodzy Jubilaci. Niech Miłosierny Jezus Chrystus obdarza Was potrzebnymi łaskami na kolejne lata wspólnego życia. Szczęść Wam Boże.

O godz. 15:00 zebraliśmy się Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia: koronce, litanii, modlitwach i ucałowaniu relikwii bł. księdza Michała Sopoćki.

Następnie uczestniczyliśmy w Mszy św., celebrowanej przez ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego. Na organach grał i śpiewał ks. Piotr Boryczka.

Zakończyliśmy Mszę ucałowaniem relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej – sekretarki Pana Jezusa.

Bóg zapłać naszym Księżom, Księdzu Julianowi i wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w dzisiejszych Mszach św. i Nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,601,niedziela-milosierdzia-bozego-28042019.html

03723801on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart