Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 12 – 13.04.2019 (2019-04-13)
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 12 – 13.04.2019

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Elbląg - Tolkmicko

12 – 13.04.2019

„Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja dla ludzi, którzy są aktywni, lubią przekraczać siebie i szukają Boga również poza murami kościoła. Według organizatorów zmagania z bólem, zmęczeniem i trudem nocy sprawiają, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie – stąd nazwa przedsięwzięcia. Wyzwanie to stanowi nietypową formę rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej podczas nocnego marszu do wybranego kościoła.”

Trasa tegorocznego odcinka z Elbląga do Tolkmicka wynosiła 41 kilometrów. Nie było łatwo. Każdy szedł ze swoją intencją. Z pewnością były one bardzo różne… 

Od rana pielgrzymi docierali do Tolkmicka. Tu zostawiali swoje krzyże. Każdy mógł wejść do kościoła, również uczestniczyć w porannej Mszy św. 

Na strudzonych pielgrzymów czekała na plebanii gorąca herbata i kawa, oraz ciasto, upieczone przez nasze Parafianki, którym za to dziękujemy.

Drodzy pielgrzymi, cieszymy się, że bezpiecznie dotarliście do celu tej pielgrzymki. Życzymy Wam, by spełniły się Wasze intencje, z którymi przemierzaliście tę trudną drogę.

Szczęść Wam Boże.

Trasa czarna: Elbląg – Tolkmicko (41 km) 

Kościół św. brata Alberta w Elblągu - Bażantarnia - Jagodnik - Jelenia Dolina - Pagórki - Łęcze - Okolice Suchacza - Kadyny Klasztor - Las Kadyński - Kościół Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. 

Trasa wykorzystuje w części przebieg czerwonego Szlaku Kopernikowskiego oraz Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.


03721521on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart