Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ŚRODA POPIELCOWA O6.03.2019 (2019-03-06)
ŚRODA POPIELCOWA O6.03.2019

ŚRODA POPIELCOWA

06.03.2019

Środa Popielcowa, zwana również Popielcem, rozpoczyna 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W kościele katolickim Wielki Post stanowi czas przygotowań do najważniejszego katolickiego święta, jakim jest Wielkanoc. W Środę Popielcową głowy wiernych posypywane są popiołem, symbolizującym pokutę, żal za grzechy oraz mocne postanowienie poprawy. 

Dzisiaj, w naszym kościele od samego rana gromadzili się wierni na Mszach świętych i Nabożeństwach.

Oprócz osób dorosłych do kościoła przyszły dzieci miejscowej Szkoły Podstawowej – od przedszkolaków, aż po młodzież, również ze Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum.  Ze swoimi podopiecznymi na Nabożeństwa przyszli Dyrektorzy placówek oświatowych, oraz nauczyciele i wychowawcy.  

Uczestniczyłam w nabożeństwie dla dzieci przedszkolnych, oraz z klas I – III, które wspaniale zachowały się w kościele.  Pięknie, parami zajmowały miejsca w ławkach. Była cisza i skupienie. Wszystkie bardzo uważnie uczestniczyły w modlitwie i i słuchały słów Księdza Proboszcza, skierowanych do nich. Również bardzo ładnie podchodziły do posypania głów popiołem. Dziękujemy za wszystkim, którzy pięknie przygotowali dzieci do dzisiejszego nabożeństwa.

Dziękujemy również młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za udział w swoim Nabożeństwie.

Ksiądz Proboszcz Józef Grochowski dziękuje wszystkim dzieciom, młodzieży, Dyrekcjom, Nauczycielom i Wychowawcom, oraz dorosłym Parafianom za tak liczny udział w Mszach Świętych i Nabożeństwach Środy Popielcowej.

Zaprasza również na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 16:00 – dla dzieci i młodzieży i o godz. 17:30 dla ogółu wiernych. 

W niedziele - Gorzkie Żale o godz. 17:30.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,590,sroda-popielcowa-06032019.html

03722719on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart