Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 02.02.2019 (2019-02-02)
ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 02.02.2019

MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

SCENKA TEATRALNA 

SCHOLI BARKA Z MILEJEWA

02.02.2019

Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Bożej Gromnicznej. Przypada ono czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu. Jest to pamiątka ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni jerozolimskiej i dokonania przez Matkę Bożą obrzędu oczyszczenia. Ze świętem tym kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek, czyli kończy się okres Bożego Narodzenia. 

Tradycyjnie i u nas dzisiaj obchodzimy uroczyście to święto. 

Msza św. o godz. 09:00 została ubogacona występem Scholi „Barka” z Parafii Św. Stanisława w Milejewie.

Przed Mszą powitał wszystkich ks. Proboszcz Józef Grochowski, który nie mógł być z nami, ponieważ musiał uczestniczyć w spotkaniu z ks. Biskupem. Szczególnie ciepło powitał Członków Scholi, wraz z Opiekunami i Rodzicami.

Mszę św. odprawił  ks. Henryk Korzeniowski, który poświęcił przyniesione gromnice. Na organach grał Pan Marek Żochowski.

Zamiast kazania, Schola z Milejewa przedstawiła scenkę „Bóg przychodzi do nas  każdego dnia”, mówiąca o tym, że Bóg nie musi się nam objawić osobiście, ale w postaci biednego człowieka, proszącego o miłosierdzie. Jak się wtedy zachowamy? Czy tak, jak gospodyni ze scenki, oczekująca na Niego w postaci, jaką sobie wyobraziła?

Po tej scence ks. Henryk kontynuował sprawowanie Mszy świętej, ks. Piotr zbierał ofiary - dzisiaj na zakony klauzurowe w naszej Diecezji.

Po Mszy św. nasi Goście zaproszeni zostali na ciasto i gorącą herbatę na plebanii. 

I jeszcze parę słów o goszczącej u nas dzisiaj Scholi „Barka” z Milejewa.

Założona została w październiku 2018 roku. Liczy 15 osób w wieku od 7 do 16 lat. Działają pod opieką ks. Sławomira Nity – Proboszcza Parafii. Osobą prowadzącą jest Pani Monika Fabisiak, a oprawę muzyczną przygotowuje Animator Łukasz Skórkowski. Schola śpiewa w Milejewie na Mszy św. o godz. 11:00. Dzisiaj u nas był ich pierwszy, bardzo udany występ poza swoją parafią. Wyjeżdżają razem do teatru i na wycieczki. Przygotowują również oprawę obchodów i świąt okolicznościowych. 

Gratulujemy im tej ogromnej chęci modlitwy, wyrażanej w inny sposób. Z pewnością jest to też zasługa ks. Proboszcza, osób prowadzących i rodziców. Wszystkim gratulujemy i gorąco dziękujemy za ubogacenie dzisiejszej liturgii.

Jesteśmy otwarci na kolejne kontakty…. 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,589,uroczystosc-ofiarowania-panskiego-o2022019.html

03808436on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart