Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. ODNOWIENIE ŚLUBÓW MAŁŻEŃSKICH 30.12.2018 (2018-12-30)
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. ODNOWIENIE ŚLUBÓW MAŁŻEŃSKICH 30.12.2018

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY.

ODNOWIENIE ŚLUBÓW MAŁŻEŃSKICH.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MAŁŻEŃSTW.

30.12.2018

Święto Świętej Rodziny Kościół katolicki co roku obchodzi w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu i jest to właśnie dzisiaj.

Na Mszę św. o godz. 11:00 przyszło wiele małżeństw, często z rodziną. Odprawiał ją ks. Julian Dzierżak – nasz Ziomek. Chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki przygotował oprawę muzyczną tej liturgii.

Ksiądz Julian wygłosił bardzo ładne Słowo Boże, skierowane do Małżonków i Ich Rodzin.

Mówił, że nasze rodziny powinny brać wzór ze Świętej Rodziny, drobne nieporozumienia likwidować w zarodku, o ważnych sprawach powinny decydować wspólnie. Mówił o miłości, która na stałe powinna gościć w naszych domach - miłości wzajemnej, miłości do dzieci i miłości do Boga. Podkreślał wartości sakramentalnego małżeństwa. 

Małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie i otrzymali osobiste błogosławieństwo ks. Juliana Dzierżaka. Ksiądz Proboszcz Józef Grochowski przygotował dla każdej Rodziny drobną pamiątkę z dzisiejszej uroczystości.

Cieszy fakt, że jedna z par małżeńskich właśnie dzisiaj obchodziła 45 – lecie zawarcia Sakramentu Małżeństwa i w Jej intencji ks. Julian odprawił dzisiejszą Mszę św. 

Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny a szczególnie Msza święta w której uczestniczyliśmy, była modlitwą o świętość uczestniczących w niej Rodzin,   oraz wszystkich małżeństw i rodzin w naszej Parafii.

Szczęść Boże dzisiejszym Jubilatom, oraz pozostałym Małżonkom, na dalsze lata wspólnego życia. 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,587,swieto-swietej-rodziny-odnowienie-slubow-malzenskich-30122018.html

03721152on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart