Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM - 16.12.2018 (2018-12-16)
WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM - 16.12.2018

WIGILIA

POD TOLKMICKIM NIEBEM

16.12.2018

To już kolejna „Wigilia pod tolkmickim Niebem”.

Na Placu Wolności – centralnym miejscu w mieście, między Ratuszem a Kościołem parafialnym, ustawiono namioty do wydawania dań wigilijnych oraz występów artystycznych. Organizatorów, jak zwykle, było bardzo dużo. Wymienić należy trzy jednostki wiodące w przygotowaniu tego spotkania: Urząd Miasta i Gminy z Panią Burmistrz Magdaleną Dalman na czele, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku. W przygotowanie tego spotkania, jak zwykle włączyły się tolkmickie instytucje, Szkoła Podstawowa z Tolkmicka i Pogrodzia, Ochotnicza Straż Pożarna, stowarzyszenia, koła zainteresowań i osoby prywatne. Bardzo dopisali radni, z Panem Przewodniczącym na czele.

Spotkanie wigilijne rozpoczęła Pani Burmistrz, życząc radosnych Świąt oraz spełnienia marzeń w Nowym Roku 2019. Ksiądz Proboszcz Józef Grochowski przeczytał Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, oraz dołączył się do życzeń Pani Burmistrz. Rozniesiono opłatki i wszyscy zaczęli składać sobie życzenia. To są zawsze wzruszające chwile, zapomina się choć na trochę o przykrych sprawach. 

Na dzisiejsze spotkanie bardzo licznie przyszli mieszkańcy miasta. Program artystyczny przygotował Ośrodek Kultury w Tolkmicku, Szkoła Podstawowa w Tolkmicku i Pogrodziu. Trzeba przyznać, że niektóre dzieci mają piękne głosy. Kolęd i pastorałek w ich wykonaniu chciało się słuchać. Cały program, w wykonaniu dzieci i dorosłych „wdzięcznie wpadał w ucho”. Również potrawy wigilijne były bardzo smaczne. Nikt głodny nie odszedł. Atrakcją tego spotkania był Święty Mikołaj, z wielkim workiem prezentów, ufundowanych przez Caritas Diecezji Elbląskiej. Dopisała również pogoda.

Dzisiejsze spotkanie należy zaliczyć do bardzo udanych. Dobrze spisali się wszyscy organizatorzy, również Ci nie wymienieni. Dziękujemy więc wszystkim z całego serca za pomoc. Dziękujemy też mieszkańcom, licznie dziś zgromadzonym pod tolkmickim Niebem.

Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,584,wigilia-pod-tolkmickim-niebem-16122017.html

03721221on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart