Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2018 (2018-11-11)
100 - LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  11.11.2018

100 - LECIE ODZYSKANIA

NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ  POLSKĘ

OBCHODY GMINNE

11.11.2018

Dzisiaj doczekaliśmy się 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

O godzinie 12:00 duża grupa mieszkańców, na wieży ratuszowej, zaśpiewała Hymn Polski. Słychać go było na cztery strony świata…

O godz. 13:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Św. koncelebrowana, pod przewodnictwem Ojca Ewarysta z Kadyn. Współuczestniczyli w niej: ks. Proboszcz Józef Grochowski, ks. Janusz Niksa – Proboszcz z Łęcza, ks. Stanisław Szestowicki – Proboszcz z Pogrodzia, oraz Współbrat Ojca Ewarysta. Na organach grał ks. Piotr Boryczka, który również przygotował na tę okoliczność pieśni w wykonaniu Chóru parafialnego. 

Kościół był wypełniony młodzieżą z wszystkich placówek oświatowych w naszym mieście i gminie, oraz wychowawcami, rodzicami i parafianami. Każdą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Na Mszę św. przybyli również włodarze Miasta, oraz Pani Przewodnicząca Rady, która za kilka dni obejmie stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Tolkmicko.

Kazanie okolicznościowe wygłosił Ks. Proboszcz z Pogrodzia który w piękny sposób przybliżył nam historię dzisiejszej Rocznicy.

Na zakończenie ks. Proboszcz Józef Grochowski podziękował wszystkim, którzy przygotowali tę Uroczystość, oraz tak licznie wzięli udział w Mszy Świętej.

Po Mszy Św. wszyscy przeszli pod Ratusz, gdzie na ścianie umieszczona została tablica pamiątkowa. Jej odsłonięcia dokonali: Pan Andrzej Lemanowicz – Burmistrz Miasta i Gminy, Pan Józef Zamojcien, v-ce Burmistrz , oraz ks. Proboszcz z Tolkmicka. Poświęcenia  tej pamiątki dokonał ks. Janusz Niksa – Proboszcz z Łęcza.

Poświęcenie tablicy zakończyło I część dzisiejszych obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na okolicznościowy program  artystyczny wszyscy zostali zaproszeni do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Tolkmicku.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przygotowali tę dzisiejszą Uroczystość, oraz wzięli w niej udział.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,583,100-rocznica-odzyskania-niepodleglosci-uroczystosci-gminne-11112018.html

03721085on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart