Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA ZEBRANE PLONY 30.09.2018. (2018-09-30)
MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA ZEBRANE PLONY 30.09.2018.

MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA 

ZA ZEBRANE PLONY

30.09.2018.

Dzisiaj o godz. 11:00 ks. Proboszcz Józef Grochowski odprawił Mszę św. dziękczynną za zebrane płody rolne. Przyszli na nią rolnicy, sadownicy ogrodnicy, działkowicze, pszczelarze z naszego miasteczka. 

Ksiądz proboszcz w kazaniu podziękował Panu Bogu i Matce Bożej za plony, prosząc o jeszcze lepsze zbiory w przyszłym roku.

Podziękował również za trud wszystkim, pracującym na roli.

Zbiory zależą od wielu czynników, na które nie mamy bezpośrednio wpływu. Składam Wam podziękowania za tę pracę i życzę obfitych zbiorów w przyszłym roku.

Celebrans przytoczył fragment wiersza Cypriana Kamila Norwida: 

„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów Nieba ... tęskno mi, Panie” 

Mówił o szacunku dla chleba wyniesionym z rodzinnego domu, przekazanym przez najbliższych, poszanowaniu darów ziemi i zwrócenie uwagi na innych ludzi. 

Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz poświęcił chleb, upieczony przez Panią Wiesławę Charyton – Kozioł, oraz wieniec wykonany przez Panią Barbarę Szandrowską.   Poświęcił też owoce, warzywa, kwiaty i płody rolne dostarczone przez Państwa Kaczorowskich, Pana Stanisława Lecha, Pana Kazimierza Fałkowskiego. 

Ogromne podziękowania należą się Pani Agnieszce Kaczorowskiej za piękną, niepowtarzalną kompozycję z tych plonów, wykonaną przed ołtarzem głównym. Pomagały Jej w tym Panie: Janina Szynkowska, Jadwiga Kozioł i Barbara Grasza.

Dziękujemy też tym, którzy może anonimowo podzielili się swoimi zbiorami. Ogromne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszych małych Dożynek parafialnych. 

Dzisiaj przypada także miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, więc na koniec Mszy św. było ucałowanie relikwii Świętego.

Zdjęcia:  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,575,msza-sw-dziekczynna-za-zebrane-zbiory-30092018.html

03721196on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart