Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

70 ROCZNICA ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA 26.08.2018 (2018-09-09)
70 ROCZNICA ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA  26.08.2018

70 ROCZNICA ZAWARCIA SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA 

PRZEZ 

PAŃSTWA ANNĘ I WŁADYSŁAWA DWORZECKICH

26.08.2018

W niedzielę 26 sierpnia obchodziliśmy Jubileusz 70 rocznicy zawarcia Sakramentu małżeństwa przez Państwa Annę i Władysława Dworzeckich. Taka rocznica rzadko się zdarza, więc tym bardziej cieszymy się, że Państwo Dworzeccy w otoczeniu dzieci, wnuków, rodziny, przyjaciół i znajomych mogli to wielkie wydarzenie przeżyć na Mszy św. w naszym Kościele,  odprawianej przez ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego. 

Wzruszająca uroczystość. A jak to się zaczęło?

W roku 1947 do Tolkmicka przybyła Pani Anna. Przyjechała z Białogardu, gdzie zatrzymała się na krótko u brata, po przyjeździe z Kazachstanu.

Pan Władysław, po wyjściu z wojska szukał swojego miejsca na ziemi i znalazł… w Tolkmicku.

23 sierpnia 1948 roku w Kościele św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ks. L. Kwaśniak pobłogosławił związek małżeński zawarty przez 24 – letniego Władysława Dworzeckiego i 20 – letnią Annę Franciuk.

Pan Władysław zajął się rybołówstwem, a Pani Anna domem i wychowaniem trzech dorodnych synów: Kazimierza, Andrzeja i Krzysztofa. Dzieci otrzymały staranne, katolickie wychowanie. Chłopcy byli ministrantami, a w niedzielę cała Rodzina uczestniczyła w Mszy Świętej. 

Dorośli synowie założyli rodziny i dziadkowie cieszą się ich dorobkiem w postaci 5 wnuków i 3 prawnuków. Syn Krzysztof przez kilka lat był organista w naszym kościele, wnuczka Maria bardzo aktywnie pracowała w tolkmickim Oratorium. Niestety, kilka miesięcy temu, po długiej chorobie pożegnali syna Andrzeja.

Państwo Dworzeccy, to bardzo przykładne małżeństwo, rodzice i dziadkowie: kochający Najbliższych, pracowici, mili, życzliwi dla przyjaciół i znajomych oraz naszego kościoła i bardzo wierzący. Dziś już Pan Władysław porusza się na wózku, ale Pani Anna jest w każdą niedzielę i w tygodniu na mszach i nabożeństwach. Często wnukowie pomagają Dziadkowi by też „dojechał” do kościoła. Korzysta On także z odwiedzin Księdza w I piątki miesiąca.

Państwo Dworzeccy doczekali się pięknego Jubileuszu. Nie każde małżeństwo może taką rocznicę obchodzić...

Pani Anno, Panie Władysławie. Bogu dziękujemy, że wraz z Wami mogliśmy obchodzić to Święto. Życzymy Wam jeszcze wielu lat wspólnego życia. Niech Bóg obdarza Was i Waszych Najbliższych swoimi łaskami. Niech Matka Boża opiekuje się Wami, otacza swoją troską i miłością i wstawia się za Wami u swojego Syna.

Szczęść Wam Boże na dalsze lata.

Z życzeniami i modlitwą 

 ks. Proboszcz Józef Grochowski i ks. Piotr

 oraz Rodzina, Znajomi i tolkmiccy Parafianie

 

Otrzymaliśmy zgodę na publikacje informacji i zdjęć.
03721496on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart