Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

TOLKMICKIE DNI JAKUBOWE - NIEDZIELA 29.07.2018 (2018-07-29)
TOLKMICKIE DNI JAKUBOWE - NIEDZIELA 29.07.2018

TOLKMICKIE 

DNI JAKUBOWE

NIEDZIELA 29.07.2018

Tegoroczne Dni Jakubowe przeszły do historii.

Niedziela rozpoczęła się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem ks. Juliana Dzierżaka, w asyście ks. Tadeusza Pawluka. Obaj pochodzą z naszej parafii. W Mszy św. uczestniczył Pan Burmistrz Andrzej Lemanowicz z Małżonką, oraz Pani Magdalena Dalman - Przewodnicząca Rady Miasta, wraz z Małżonkiem. Licznie przybyli Parafianie i Goście. 

Po skończonej Mszy św. była procesja wokół kościoła. Towarzyszyła nam Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej, która po zakończeniu Mszy dała piękny koncert w kościele, a następnie na Targowisku. Wczoraj i dziś mogliśmy wysłuchać hymnu miasta, zagranego z wieży ratuszowej. Ma on na stałe towarzyszyć wielkim wydarzeniom, może nawet będzie grany po biciu dzwonów kościelnych o godz. 12:00.

Na Targowisku każdy mógł poczęstować się bardzo smaczną zupą rybną, przygotowaną przez Rodzinę Państwa Szewczyków. Były też stoiska handlowe, przygotowane przez Stowarzyszenia i inne osoby.

Niestety, pogoda zrobiła nam psikusa. Już w czasie Mszy zaczął padać tak bardzo potrzebny deszcz. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zdecydował przenieść wszystkie atrakcje do Domu Kultury.

O godz. 16:00 ks. Proboszcz Józef Grochowski, tradycyjnie już w porcie, poświęcił łodzie i jachty oraz akwen wodny. Były też  przejażdżki łodziami. Po Mszy św. wieczornej, przed kościołem ks. Proboszcz święcił samochody i inne pojazdy, co też  należy już do tradycji.

Do późna w Domu Kultury trwały zaplanowane występy.

Tolkmickie Dni Jakubowe 2018 przeszły do historii.

Dziękujemy wszystkim Organizatorom i sponsorom tego przedsięwzięcia.Wymienić tu należy Pana Burmistrza Andrzeja Lemanowicza, Panią Magdalenę Dalman - Przewodniczącą Rady, ks. Józefa Grochowskiego - Proboszcza Parafii, Władze Nadleśnictwa Elbląg, Załogę Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury z Panem Robertem Oleszkiewiczem - Dyrektorem. Patronat honorowy sprawował Pan Maciej Romanowski - Starosta Powiatu. W całą akcję zaangażowane były Stowarzyszenia , Koła i Osoby prywatne.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wkład pracy. Mieszkańcom i Gościom dziękujemy za udział w nabożeństwach, Mszach św. i innych atrakcjach, przygotowanych przez Organizatorów.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia:

Msza św.:  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,566,msza-sw-z-procesja-29072018.html

Koncert Orkiestry Dętej z Zielonki Pasłęckiej, zupa rybna: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,567,koncert-orkiestry-detej-z-zielonki-pasleckiej-zupa-rybna-29072018.html

Poświęcenie samochodów i inne atrakcje Dni: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,568,poswiecenie-samochodow-i-rozne.html

03721545on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart