Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

JUBILEUSZ 30 - LECIA KAPŁAŃSTWA KS. PROBOSZCZA 25.05.2018 (2018-05-25)
JUBILEUSZ 30 - LECIA KAPŁAŃSTWA KS. PROBOSZCZA 25.05.2018

JUBILEUSZ

30 - LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

KS. PROBOSZCZA JÓZEFA GROCHOWSKIEGO

25.05.2018

Czcigodny Księże Proboszczu!!!

Dziś mija 30 lat odkąd przyjąłeś Święcenia Kapłańskie i odprawiłeś swoją pierwszą Mszę świętą. Każda taka rocznica jest wspomnieniem powołania i słów „pójdź za mną”. To wołanie kazało Ci opuścić dom rodzinny i pójść drogą, którą wyznacza Ci Bóg. 

To On trzy lata temu postawił Cię na naszej drodze, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.  

Dziękujemy Ci że jesteś z nami, że walczysz o nasze dusze, że prowadzisz nas do Boga, uczysz miłości do Jezusa i Jego Matki Maryi. Bóg zapłać za wszystko dobro, które się stało naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi nam służysz.

Drogi Księże Proboszczu. 

Z okazji tak zacnego Jubileuszu życzymy Ci zdrowia, wiele radości z każdego dnia kapłańskiej posługi, Bożego błogosławieństwa i obfitości darów Ducha Świętego, abyś trwał na tym posterunku, który Pan Bóg Ci powierzył, głosił Słowo Boże, sprawował Sakramenty Święte, a Swoim działaniem i świadectwem życia pomnażał w nas pragnienie zażyłości z Jezusem Chrystusem. Niech Matka Boża Wspomożycielka Wiernych zawsze ma Cię w swojej opiece i wyprasza potrzebne łaski, abyś dalej z odwagą i mocą kroczył po trudnych ścieżkach kapłańskiego życia.

W trzydziestą rocznicę dnia, w którym sam Pan Bóg uczynił z Ciebie swojego sługę, otaczamy Cię naszą modlitwą, dziękując Bogu za Twoją obecność wśród nas. 

Szczęść Boże na kolejne, długie lata.

 

                                                                     Z nadzieją na Kapłańskie Błogosławieństwo

                                                                            tolkmiccy Parafianie i Ksiądz Piotr.

 

..............................................................................................................................

O gdz. 18:00 ks. Proboszcz odprawił Mszę św. po której składano Mu życzenia jubileuszowe. Był bardzo wzruszony... Oprawę liturgiczną zapewnił Chór parafialny.

Jubilat zaprosił wszystkich obecnych na słodki poczęstunek do świetlicy parafialnej. Ciasto upiekły Panie z Różańca i Koła Robótek Ręcznych. Spotkanie było bardzo serdeczne. Bohater dziejszego dnia podzielił się wspomnieniami z tego pięknego dnia, w którym został Księdzem. Wspominał również wszystkich kolegów, a było ich 25, z którymi przyjął święcenia.

Ksiądz Proboszcz dziękuje wszystkim za życzenia, kwiaty i upominki, również za ciasto i wiele serdeczności, które dzisiaj otrzymał.

03721056on-line:44
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart