Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

UDZIAŁ W SEMINARIUM - AKTYWNE I TWÓRCZE ŻYCIE SENIORÓW - ŚWIATOWID ELBLĄG 25.11.2017 (2017-11-25)
UDZIAŁ W SEMINARIUM - AKTYWNE I TWÓRCZE ŻYCIE SENIORÓW - ŚWIATOWID ELBLĄG 25.11.2017

UDZIAŁ  CZŁONKIŃ KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH

W SEMINARIUM 

AKTYWNE I TWÓRCZE ŻYCIE SENIORÓW

ŚWIATOWID ELBLĄG

25.11.2017

Dzisiaj,  25 listopada, Członkinie Koła Robótek Ręcznych przy naszej Parafii wyjechały do Elbląga na podsumowanie projektu „Aktywny i bezpieczny senior”,  realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblągu, w którym uczestniczyły.

 Wysłuchałyśmy ciekawego wykładu nt. fizjologicznych zmian związanych z wiekiem. Zaprezentowano nam ćwiczenia ze „smove”. Przyrząd ten poprzez wibrację pobudza m.in. refleksy, powiązane z naszymi narządami układu i częściami ciała.

 Pani Marlena Szwemińska  - liderka Stowarzyszenia Oleśno - wieś z pomysłem, zaprezentowała aktywizację i ciekawe propozycje samorealizacji  seniorów na przykładzie swojego środowiska.

 Pani Ewa Bednarska Siwilewicz - instruktor plastyki w Światowidzie, przygotowała przegląd wszystkich akcji dla seniorów, realizowanych w ramach tego projektu.

 Po poczęstunku, przygotowanym przez Organizatorów, mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu „Daj mi wszystko”, przygotowanym przez Teatr Rajstopy.  Część z nas skorzystała z warsztatów artystycznych oraz happeningu plastycznego w holu Centrum.

 To był dla nas bardzo ciekawy, twórczy  czas. Dziękujemy wszystkim Organizatorom i Organizacjom współpracującym w realizacji projektu. Szczególne podziękowania składamy Pani Teresie Miłoszewskiej - Kierownikowi Działu Edukacji Kulturalnej - duszy tego działania. 

Dziękujemy serdecznie!!! Z ogromną ochotą weźmiemy udział w kolejnym projekcie.

Do podziękowań dołącza się ks. Józef Grochowskiej -  Proboszcz  Parafii św. Jakuba Apostoła, przy której nasze Kółko prowadzi swoje zajęcia  

Organizatorzy i współorganizatorzy projektu:


Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,525,udzial-w-seminarium-aktywne-i-tworcze-zycie-seniorow-swiatowid-elblag-25112017.html

03723659on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart