Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

RÓŻANIEC DO GRANIC 07.10.2017 (2017-10-07)
RÓŻANIEC DO GRANIC 07.10.2017

RÓŻANIEC DO GRANIC

Narodowa Modlitwa Różańcowa

07.10.2017

Dzisiaj - 07 października wzdłuż granicy naszego kraju Polacy modlili się o nawrócenie i pokój na świecie w ramach akcji "Różaniec do Granic". Stoi za nią świecka Fundacja Solo Dios Basta. 

Do akcji przyłączyły się 22 graniczne Diecezje, w tym Elbląska.

Nasz Kościół stał się na ten czas Kościołem stacyjnym.

Już przed godz. 10:00 podjeżdżały autokary i samochody osobowe z pielgrzymami z odległych miejscowości m.in. z: Parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku - 26 os., Grupa 40-osobowa z O. Przemysławem Ilskim z Parafii Matki Bożej Królowe Polski w Elblągu /Redemptoryści/, Postulanci z Góry Kalwarii wraz z ks. Rafałem Gniazdowskim /Marianie/, Domowy Kościół z Parafii O.Pio - Warszawa, Grupa „Anna” z Torunia - 22 osoby w tym 12 dzieci, Mini - Grupa Elbląg - Północ - 4 os. , Siostry Fanciszkanki i Siostra Klaryska z Elbląga, liczna grupa z Torunia, z Nowego Miasta Lubawskiego, z Gniezna, Rodzina Państwa Bodasińskich z Warszawy - 6 os., z Olsztyna - 4 os., z Marwicy - 2 os., Legion Małych Rycerzy z Gniezna, Pani Janina Dębko z Włoch, licznie, indywidualnie uczestniczyli Elblążanie i pielgrzymi z różnych stron Polski, mieszkańcy naszej gminy, oraz nasi parafianie. Przepraszamy, że nie wszystkich wymienimy, nie sposób, by to zrobić, nie wszyscy też wpisali się na naszą listę. Zapewniamy jednak, że wszystkim, z głębi serca dziękujemy za wybranie naszego Kościoła jako stacyjnego i przeżywanie z nami tej wielkiej Narodowej Modlitwy Różańcowej. 

O godz. 10:30 wszystkich powitał Gospodarza Parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku - ks. Józef Grochowski. Wygłosił również Słowo,  przygotowane na dzisiejszą Konferencję

O 11:00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Przemysława Ilskiego - redemptorysty, duszpasterza z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. W koncelebrze uczestniczyli też : ks. Rafał Gniazdowski - Marianin z Góry Kalwarii k/Warszawy i ks. Józef Grochowski - Proboszcz z Tolkmicka. Tolkmicki Kościół był wypełniony wiernymi, którzy zechcieli razem przeżywać tę Eucharystię. Po Mszy, zgodnie z rozkładem miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu, oraz modlitwy - wspólnie i indywidualnie. Następnie była krótka przerwa, w czasie której można było wypić ciepłą kawę lub herbatę, zwiedzić Ratusz i nasze miasteczko. 

Punktualnie o godz. 14:00 na trasę wyszły dwie pielgrzymki - jedna w kierunku Świętego Kamienia - pod przewodnictwem ks. Przemysława  Ilskiego, druga - do Kadyn, pod przewodnictwem ks. Józefa Grochowskiego i ks. Rafała Gniazdowskiego. Doszło do spotkania naszej pielgrzymki w kierunku Kadyn, z pielgrzymką z Kadyn, oraz przez chwilę wspólna modlitwa.

Niestety, na czas pielgrzymek pogoda nie dopisała, ale nikt jej nie przerwał. Były to rozważania 20 tajemnic Różańca z prośbą o nawrócenie i pokój w Polsce i na świecie. Z pewnością były to też indywidualne przemyślenia i prośby, przywołujące czasem łzy na policzkach. 

W tym czasie trwał też Różaniec w kościele, oraz na statku i łodziach - na Zalewie Wiślanym.

Tuż przed 16:00 wszyscy Pielgrzymi wrócili do Kościoła, na podziękowanie za tę wspólną modlitwę i na błogosławieństwo wszystkich Księży. 

Dziękujemy wszystkim, którzy dziś, nie zważając na trudy podróży i pielgrzymowania, oraz pogodę,  zdali „egzamin” z tej wspólnej, Narodowej Modlitwy Różańcowej. Bóg zapłać.

Jeszcze mała informacja, odbiegająca od tematu, ale nie sposób o niej nie wspomnieć.

Dzisiaj, o godz. 13:15 w naszym Kościele była dodatkowa, piękna uroczystość. Uczestniczył w niej Pan Burmistrz Andrzej Lemanowicz z Żoną Małgorzatą. Razem przeżyli 30, pięknych lat. Doczekali się 2 dzieci i 2 wnuków. Cała Rodzina uczestniczyła w Nabożeństwie Jubileuszowym.

Drodzy Państwo. Życzymy Wam dużo zdrowia i spełnienia marzeń. Niech Matka Boża uprasza Wam potrzebne łaski na kolejne, długie lata wspólnego życia.  Szczęść Boże. 

 Zdjęcia: 

Cz. 1/  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,516,rozaniec-do-granic-07102017-cz-1.html

Cz. 2/  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,517,rozaniec-do-granic-07102017-cz-2.html

 

03808474on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart