Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

RÓŻANIEC DO GRANIC - Pielgrzymi w Tolkmicku 06-07.09.2017 (2017-09-07)
RÓŻANIEC DO GRANIC - Pielgrzymi w Tolkmicku 06-07.09.2017

RÓŻANIEC DO GRANIC  

Pielgrzymi w Tolkmicku

06-07.09.2017

"Różaniec Do Granic" to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. 07 października - w Święto Matki Bożej Różańcowej, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata. 

W Diecezjach na granicy Polski są wyznaczone kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, pragnących modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach. Nasz Kościół parafialny również znalazł się na tej trasie. 

Uprzedzając tę wspólną modlitwę, z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Siekierkach, 13 maja br.  w 100 rocznicę pierwszego Objawienia fatimskiego, wyruszyła Pielgrzymka wzdłuż granic Polski. Jest to sztafeta. W każdym miejscu można do niej do niej dołączyć na pewien odcinek pielgrzymowania. 

Wczoraj wieczorem Pielgrzymka różańcowa wokół Polski doszła do Tolkmicka. W naszym Domu Pielgrzyma gościli Panowie: Grzegorz Gryniewicz i Dariusz Szcześniak. Dziś rano uczestniczyli w Mszy św. Do Kościoła przynieśli Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, z którą wędrują.  Ksiądz Proboszcz ustawił ją na ołtarzu w czasie Mszy. Na zakończenie, uczestnicy tej porannej modlitwy ucałowali Ikonę.

Pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę, by 7 października zamknąć ostatni etap wzdłuż granicy naszej Ojczyzny. Wędrują z modlitwą na ustach …i w nogach, prosząc, by 07 października Polacy otoczyli nasz Kraj wzdłuż granic, tworząc Żywy Różaniec” i o tej samej godzinie odmówili Różaniec, przepraszając za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, prosząc przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata.

Osoby chętne z naszej parafii do wzięcia udziału w RÓŻAŃCU DO GRANIC" mogą znaleźć informację i zgłoszenie na stronie internetowej: http://www.rozaniecdogranic.pl/

03723768on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart