Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY 29.05.2017 (2017-05-30)
PIELGRZYMKA DO WARSZAWY 29.05.2017

WYJAZD DO WARSZAWY

NA ŚWIĘTO UNIWERSYTETU

KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

29.05.2017

Na zaproszenie ks. Henryka Skorowskiego, byłego Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który prowadził u nas ostatnie Rekolekcje adwentowe, członkinie Koła Robótek Ręcznych Matusi Małgorzaty, oraz ks. Proboszcz Józef Grochowski brali udział 29 maja br. w Święcie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To wielki zaszczyt, że Koło otrzymało takie zaproszenie, sponsorowane przez Organizatorów. 

Uroczystości rozpoczęły się już w sobotę 27 maja. Nasza grupa uczestniczyła w poniedziałek, w centralnym punkcie Święta jakim była sesja w auli Jana Pawła II. Organizatorzy zapewnili nam miejsca w sektorze dla VIP-ów, co było dla nas ogromnym wyróżnieniem. Mieliśmy bardzo dobrą widoczność na przebieg sesji. 

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, głos zabrał Ksiądz Rektor, który  w swoim przemówieniu wskazał obszary, dzięki którym UKSW rozwija się i wzmacnia potencjał naukowo-badawczy, zwrócił uwagę na owocną współpracę Uczelni z instytucjami ważnymi społecznie, wyraził także nadzieję, że w 2018 roku zostanie uruchomiony Wydział Medyczny na UKSW.

W dalszej części przemówienia wymienione zostały nagrody i wyróżnienia, które otrzymała Uczelnia w ostatnim okresie. Mówił też o sukcesach naukowych studentów i doktorantów i o wielu innych ważnych sprawach.

Po przemówieniu Księdza Rektora zostały odczytane listy gratulacyjne, oraz przemówienia okolicznościowe.

Kolejnym punktem tej uroczystej sesji była ceremonia wręczania odznaczeń państwowych i resortowych. Zostały też wymienione nazwiska osób, które otrzymały w bieżącym roku akademickim tytuł naukowy profesora, oraz stopień doktora habilitowanego.

W części artystycznej wystąpił  chór UKSW.

Święto Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończył piknik, w którym uczestniczyli zaproszeni Goście, Studenci oraz Pracownicy Uczelni. My też... Spotkaliśmy się jeszcze przy kawie z  ks. Henrykiem Skorowskim - naszym Dobroczyńcą, oraz Jego Pracownikami. Zaskoczeni byliśmy Ich ogromną serdecznością i gościnnością. Bardzo dziękujemy!!! 

Kolejnym punktem naszej wizyty w Warszawie było spotkanie z ks. Sławomirem Szczodrowskim, ks. Inspektorem Andrzejem Wujkiem, ks. Proboszczem Edmundem Modzelewskim, znajomymi Księżmi, Panem Burmistrzem Dzielnicy Praga i innymi Osobami. Odbyło się ono w Bazylice na ul. Kawęczyńskiej, w której pracuje nasz były ks. Proboszcz.

O gościnności ks. Sławka nie trzeba nikomu mówić. Gdyby mógł, położyłby na talerzu swoje Serce - ogromne, jak na takiego drobnego Człowieka. Dziękujemy Jemu oraz osobom, które Mu pomagały. Dziękujemy również wszystkim Księżom, z którymi się spotkaliśmy. Nasza wizyta uwieczniona zostało na zdjęciach, do których odsyłamy. 

W Bazylice uczestniczyliśmy w Mszy św. koncelebrowanej, którą ks. Sławek odprawił w naszej intencji, a potem jeszcze… lody, zwiedzanie Oratorium i... niestety,  czas wyjazdu.

To był dla nas wszystkich wspaniały dzień, który długo będziemy pamiętali. Z głębi naszych serc dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali nam ten piękny czas na Uniwersytecie i w Bazylice. 

Dziękujemy bardzo ks. Józefowi Grochowskiemu - naszemu Proboszczowi, za przyczyną którego do tego wyjazdu doszło, który dopinał organizacyjnie wszystkie sprawy a potem czuwał nad nami jak Dobry Ojciec. 

Bóg zapłać wszystkim. Obiecujemy pamięć modlitewną.

                               Wdzięczni uczestnicy pielgrzymki.                        

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,490,pielgrzymka-do-warszawy-29052017.html

03723818on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart