Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

50 - LECIE PRACY SALEZJANÓW W TOLKMICKO 28.01.2017 (2017-01-29)
50 - LECIE PRACY SALEZJANÓW W TOLKMICKO 28.01.2017

JUBILEUSZ

50 - LECIA PRACY SALEZJANÓW

W PARAFII śW. JAKUBA APOSTOŁA 

W TOLKMICKU

NIEDZIELA 29.01.2017

Drodzy Duszpasterze, Bohaterowie Złotego Jubileuszu.

Dzisiejsza niedziela to bardzo uroczysty dzień w naszej miejscowości. Właśnie 50 lat temu - 28 stycznia 1967 roku, Kuria Biskupia w Olsztynie przekazała w zarządzanie Towarzystwu Salezjańskiemu  Parafię Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Pierwszy proboszcz - ks. Stanisław Borzęcki, zjawił się w naszym kościele już 26 stycznia 1967 roku.

Złote Gody naszej salezjańskiej parafii, to wiele rówieśników oraz młodych pokoleń, to 50 lat posługi kapłańskiej, słów i sakramentów, niesionych nam, tolkmickim parafianom.

Ileż refleksji, wspomnień, wzruszeń  i myśli ciśnie się w tym historycznym dniu i niepowtarzalnym jubileuszu naszej małej Ojczyźnie – Parafii św. Jakuba Apostoła.

Wspominamy ok. 50 księży /wg listy - 48 księży, w tym 3 księży 2 razy/, którzy wśród nas pracowali i tworzyli małe i wielkie dzieła dla dobra tolkmickiego kościoła i lokalnej społeczności. Niektórzy Salezjanie odeszli już do Pana, inni pracują w różnych parafiach lub odpoczywają na emeryturze. Jeszcze inni, jako kolejna zmiana, pracują wśród nas. 

Niektóre twarze słabo już pamiętamy, inne bardzo mocno zapisały się w naszej pamięci i życiu.  

Drodzy Duszpasterze 50 - lecia.

Z serca dziękujemy Wam za przekazywaną nam prawdę o Bogu i naukę jak postępować, by znaleźć drogę do nieba i na niej wytrwać. Dziękujemy za lata pełne miłości, trudu i doświadczeń. Pozostawiliście po sobie wiele dzieł, które nam służą i będą służyły kolejnym pokoleniom. Jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni.  

Życzymy Wam, aby dobry Pan z Nieba za wstawiennictwem swojej Matki Maryi Wspomożycielki Wiernych i św. Jana Bosko obdarzał Was wszystkim, czego potrzebujecie, a przede wszystkim zdrowiem i wytrwałością w dobru. 

Niech szlachetne powołania do kapłaństwa, trwanie w nim,  oraz  sianie ziaren Bożej Prawdy, przynoszą Wam szczęście, zadowolenie i satysfakcję z wyboru tak trudnej i odpowiedzialnej drogi życiowej. 

Będziemy pamiętać w modlitwie o Was, żyjących i tych, którzy odeszli do Pana po wieczną nagrodę.  

Szczęść Wam Boże na dalsze długie lata.

 

                                                                         Tolkmiccy Parafianie

                                             wraz z aktualnie pracującymi Duszpasterzami

  
Odsyłamy Was do jubileuszowego Informatora Parafialnego w zakładce Biuletyn Informacyjny, który będzie można otrzymać dziś /niedziela 29.01./ po Mszy św. i Koncercie o godz. 11:00.
03808649on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart