Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Galeria

PIELGRZYMKA DO GIETRZWAŁDU I ŚWIĘTEJ LIPKI 23.10.2010r.

 
23 października br., grupa 38 pielgrzymów z Tolkmicka, wraz z ks. Wiesławem Kanią, zwiedziła dwa Sanktuaria Maryjne – Świętą Lipkę i Gietrzwałd.
O godz. 6:00 rano, ks. Proboszcz Sławomir Szczodrowski odmówił z pielgrzymami 1 tajemnicę Różańca św. i udzielił błogosławieństwa kapłańskiego na szczęśliwą podróż.
W drodze śpiewaliśmy Godzinki i inne znane i mniej znane pieśni Maryjne, przeplatając je Różańcem. Te mniej znane pieśni, stały się bardziej znane, gdyż ks. Wiesław był naszym nauczycielem, a my, podobno, „zdolnymi uczniami” i szybko nauczyliśmy się tych nowych pieśni.
Także w drodze powrotnej śpiewaliśmy tak, że ks. Wiesław zaproponował wszystkim, aby zapisali się do parafialnego chóru.
Święta Lipka przywitała nas promiennym, porannym słońcem.. Ksiądz przewodnik oprowadził grupę po świątyni i zapoznał z jej pięknym wnętrzem. Wysłuchaliśmy również koncertu organowego.
Drugie Sanktuarium Maryjne, które nawiedziliśmy, to Gietrzwałd. Historie objawień Maryjnych / jedyne, uznane przez Kościół w Polsce/, poznaliśmy,
słuchając Ojca Marka – Jezuity, który bardzo ciekawie nam to zrelacjonował.
W godzinie Miłosierdzia Bożego odmówiliśmy Koronkę, a po niej ks. Wiesław celebrował dla nas Mszę św.
Z Gietrzwałdu przywieźliśmy cudowną wodę ze źródełka, oraz przekonanie o tym, że odmawiając Różaniec, spełniamy prośbę samej Matki Bożej, która wzywa nas słowami, skierowanymi do wizjonerek gietrzwałdzkich: „Odmawiajcie codziennie Różaniec”.
Czas pobytu w cudownych miejscach bardzo szybko minął i szczęśliwie wróciliśmy do domu, myśląc o kolejnej pielgrzymce.
              
                                          Wiesława Charyton - Kozioł


03722120on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart