Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW – III edycja - ZAKOŃCZENIE 20.12.2016 (2016-12-20)
BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW – III edycja - ZAKOŃCZENIE 20.12.2016

BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW

ZAKOŃCZENIE III EDYCJI 

20.12.2016

W kwietniu 2016 r. nasza parafia a ściślej Koło Robótek Ręcznych Matusi Małgorzaty, przystąpiło do realizacji III edycji projektu  „BEZ KORZENI NIE MA KORONY DRZEW”. Głównymi organizatorami  są: Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art.” w Elblągu i Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. W gronie partnerów znalazły się: Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem", Stowarzyszenie: Oratorium św. Jana Bosko w Tolkmicku oraz Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Dzisiaj – 20 grudnia 2016 r. zakończyliśmy III edycję tego projektu. 

Zadanie  było realizowane poprzez formy pracy,  angażujące seniorów z Oleśna, Aniołowa, Kadyn , Elbląga oraz Tolkmicka. Działania wynikały z potrzeb samych uczestników  i koncentrowały się wokół sztuki użytkowej. Przypominałyśmy sobie stare, zapomniane techniki i  nowe formy wykonywania przedmiotów użytecznych.  

Udział w naszych warsztatach to wspaniałe przeżycia, nauka, odkrywanie w sobie nowych talentów, umiejętności, poznawanie nowych uczestników, nawiązywanie kontaktów. Dla nas było to artystyczne antidotum na problemy dnia codziennego.  

Wszystkie działania spinała Pani Teresa Miłoszewska - Pełnomocnik Dyrektora ds. Organizacji Pozarządowych, kierownik Działu Edukacji Kulturalnej Centrum Spotkań Europejskich "Światowid". W czasie warsztatów miałyśmy różnych instruktorów. Najczęściej korzystałyśmy z wiedzy o doświadczeń Pani Ewy Bednarskiej – Siwilewicz, wspaniałej  „nauczycielki” i wspaniałego człowieka. 

Nasze domowe zbiory powiększyły się o prace, wykonane na warsztatach, które będą stanowiły niezapomniane pamiątki, przypominające nam wszystkie spotkania w Elblągu, oraz Oleśnie, Aniołowie, Kadynach. To była dla nas możliwość poznania ludzi „pozytywnie zakręconych”, robiących bardzo wiele dla lokalnych społeczności. Nigdy nie zapomnimy tych osób. Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy za wszystko dobro, którego doświadczyłyśmy w czasie tej edycji projektu i poprzednich. Bardzo liczymy na kontynuację i IV edycję.

Dziękujemy również ks. Józefowi Grochowskiemu, naszemu Proboszczowi, który za ogromną przychylność w czasie trwania tego projektu. Cieszyło Go bardzo, że Jego Parafianki mają okazję poszerzać wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia artystyczne..  

Dziękujemy bardzo Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego za  dofinansowanie tego projektu. 

Z gorącym podziękowaniem dla Organizatorów - Członkinie Koła Robótek Ręcznych Matusi Małgorzaty przy Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku.

Pani Teresko. Bardzo liczymy na jeszcze…

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,459,bez-korzeni-nie-ma-korony-drzew-iii-edycja-zakonczenie-20122016.html

Film: http://eswiatowid.pl/Aktualno%C5%9Bci/tabid/158/ItemId/38991/btab/106/Default.aspx

03722721on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart