Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WYJAZD NA FILM p.t. HISTORIA MARII – 20.11.2016 (2016-11-20)
WYJAZD NA FILM p.t. HISTORIA MARII – 20.11.2016

WYJAZD NA FILM  

HISTORIA MARII

20.11.2016

Dzisiaj, 20 listopada, grupa tolkmickich parafian, pod duchowym przewodnictwem ks. Lecha Hebrowskiego, udała się do elbląskiego  Światowida na film „Historia Marii”.

Historia Marii to oparty na faktach poruszający filmowy portret głuchej i niewidomej od urodzenia Marie Heurtin, żyjącej we Francji pod koniec XIX wieku.

Niewidoma i niesłysząca od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę, które boi się nieznanej otaczającej rzeczywistości, bo nie jest w stanie jej zobaczyć ani usłyszeć. Lekarze uznali, że jest upośledzana, ale ojciec Marie nie zgodzą się z ich diagnozą. Za wszelką cenę stara się nawiązać kontakt z córką i wbrew opinii specjalistów nie chce oddać jej do azylu. Zrozpaczony i bezradny umieszcza ją w Larnay Institute – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Marie Trafia pod skrzydła młodej Siostry Małgorzaty, która dostrzega w niej niezwykły potencjał możliwości. Za wszelką cenę stara się przywrócić ją światu i wydobyć z ciemnej i głuchej otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia.” 

Piękny, wzruszający film, który polecamy do obejrzenia.

Ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu dziękujemy za zorganizowanie tego wyjazdu a ks. Lechowi Hebrowskiemu – za duchową opiekę na ten czas.

Bóg zapłać.

Recenzja: http://archidiecezjalubelska.pl/blog/historia-marii-historia-ktora-wydarzyla-sie-naprawde/


03721937on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart