Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

PAN MACIEJ ROMANOWSKI – STAROSTA ELBLĄSKI, Z WIZYTĄ W TOLKMICKIEJ PARAFII - 11.10.2016 (2016-10-11)
PAN MACIEJ ROMANOWSKI – STAROSTA ELBLĄSKI, Z WIZYTĄ W TOLKMICKIEJ PARAFII - 11.10.2016

PAN MACIEJ ROMANOWSKI – STAROSTA ELBLĄSKI,

Z WIZYTĄ W TOLKMICKIEJ PARAFII 

11.10.2016

Niecodzienną wizytę miały dziś członkinie Koła Robótek Ręcznych Matusi Małgorzaty, działającego już dziesiąty rok przy naszej parafii. Gościem specjalnym był Pan Maciej Romanowski - Starosta Elbląski.

Założycielem Koła był były Proboszcz ks. Sławomir  Szczodrowski. Ta wspólnota parafialna bardzo przypadła do gustu obecnemu Proboszczowi – ks. Józefowi Grochowskiemu. Taka działalność rzadko zdarza się przy parafiach.

Może to wyda się dziwne dla niektórych czytelników tej informacji. Co Koło Robótek Ręcznych ma wspólnego z Parafią?

Spotkania odbywają się w każdy wtorek. Do Koła należy 17 pań. Każde spotkanie rozpoczynamy i kończymy modlitwą. Intencje są różne – bardzo często modlimy się za naszą Ojczyznę, Parafię, o pokój na świecie, o powołania kapłańskie, za nasze sprawy… Dzisiaj modliliśmy się w intencji Pana Starosty, Jego Rodziny, za trudne sprawy, które musi rozwiązywać…

Koło w różny sposób wspiera Parafię, współpracuje z ks. Proboszczem np. ostatnio wykonały wieniec na Bramę Miłosierdzia przed Pielgrzymką Dekanalną. Wiele wykonanych prac przekazują do dyspozycji ks. Proboszcza, biorą udział w akcjach i konkursach parafialnych i ponadlokalnych np. w trzech kolejnych projektach „Bez korzeni nie ma korony drzew”, organizowanych przez Centrum Światowid w Elblągu , konkursie na palmy wielkanocne itp.

Cieszy nas bardzo, że pracą tej wspólnoty parafialnej zainteresował się Pan Starosta i dzisiaj spotkał się z jej członkiniami i opiekunem – ks. Józefem Grochowskim.

Pan Starosta opowiedział nam wiele o sobie, swojej Rodzinie i pracy, którą wykonuje na rzecz społeczności naszego powiatu.

To było bardzo ciekawe spotkanie z ciepłym, serdecznym, mądrym Człowiekiem, jakim jest Pan Maciej Romanowicz – nasz Starosta. Z zainteresowaniem słuchaliśmy tego, co mówił...

Cóż, nadszedł czas pożegnania, wymiana suwenirów, wspólne zdjęcie i … opuścił naszą plebanię. Przedtem umówiliśmy się na kolejne, twórcze spotkanie.                                                  

Panie Starosto, dziękujemy z głębi naszych serc, że wśród tylu obowiązków, znalazł Pan czas, by się z nami spotkać. Deklarujemy pomoc, na miarę naszych możliwości.

Niech towarzyszą Panu dobre wspomnienia z tego pobytu, my oprócz radości z tego spotkania, zapewniamy pamięć modlitewną w Pana intencji.

Szczęść Boże.

Z wyrazami szacunku                                             

                                                      Ks. Proboszcz Józef Grochowski

                                                i członkinie Koła Robótek Ręcznych

                                                             przy tolkmickiej Parafii.

 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,444,pan-maciej-romanowski-starosta-elblaski-z-wizyta-w-tolkmickiej-parafii-11102016.html

03722671on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart