Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 11.09.2016 (2016-09-10)
Ogłoszenia parafialne 11.09.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.09.2016

1.    Bóg zapłać z dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na remont organów.

2.   W tym tygodniu: w poniedziałek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego -  po Mszach Św. ucałowanie relikwii Św. Krzyża. 

3.  W przyszłą niedzielę – Uroczystość Św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Młodzieży, Dzień Środków Masowego Przekazu. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Po Mszach Św. zbiórka do puszek dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

4. Również, w przyszłą niedzielę, o godz. 11:00 Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory z ogrodów, sadów i pól, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rolników, działkowiczów i sadowników. Na tej Mszy poświęcimy przybory szkolne uczniów, zwłaszcza klas I. W tym ważnym dla nich dniu, niech nie zabraknie również rodziców i nauczycieli.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego,w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów. 

6.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 - Łukasz Zakrzewski – kawaler z Parafii Św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach i Anna Płyta – panna z parafii tutejszej . Zapowiedź II. 

Ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić kancelarię parafialną.

 7.  Dziękujemy osobom z ulicy Elbląskiej za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Są to Panie: Elżbieta Grabińska, Grażyna Bednarska, Aleksandra Puk, Janina Zielińska, Bożena Buttner. Nie sprzątały a ofiarę złożyły: Henryka Szymańska, Antonina Socha, Bożena Guzy. Bóg zapłać wszystkim Paniom.

Komunikat: Pielgrzymi, którzy zapisali się na wyjazd do Lichenia, Krakowa, Wadowic w dniach 16, 17. 18. 19 września – wyjazd sprzed kościoła w Tolkmicku o godz. 06:00.


03721968on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart