Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

POŻEGNANIA KSIĘŻY - 31.07.2016 (2016-07-31)
POŻEGNANIA KSIĘŻY - 31.07.2016

POŻEGNANIE KSIĘDZA WIESŁAWA KANI

I DIAKONA CEZAREGO LIPKI

31.07.2016

 

Z dniem 01 sierpnia br. decyzją Księdza Andrzeja Wujka, przełożonego Inspektorii Warszawskiej, z naszej parafii odchodzą: ks. Wiesław Kania, dk Cezary Lipka. 

Drogi Księże Wiesławie. Po 6 latach pracy w naszej parafii, nadszedł czas pożegnania. Jest to trudny okres. Bardzo zżyliśmy się z Tobą. Serdecznie dziękujemy Ci za Twoją dobroć, za modlitwę, za Słowo Boże, za udzielone sakramenty, za opiekę nad Wspólnotami, za które odpowiadałeś, za niezliczone pielgrzymki i wyjazdy do kina, za Twój uśmiech, radość i poczucie humoru, za upominki z różnych okazji i bez okazji, za zdobywanie pieniędzy na różne remonty i zakupy parafialne, za wielkie widowiska i wspaniałych ludzi, których mogliśmy oglądać za Twoją przyczyną, za... 

Księże Wiesławie. 

Podziękowaniami można by zapisać wiele, wiele stron, a i tak nie da się wyrazić wszelkiego dobra, które zostawiasz w naszej wspólnocie parafialnej. Za wszystko z głębi serca Ci dziękujemy. 

Na kolejne lata, w nowej placówce, życzymy Ci wytrwałości w trudnościach oraz zdrowia. Niech Matka Boża uprasza Ci potrzebne łaski a Pan Bóg niech Ci błogosławi! 

Na pewno nie zapomnimy o tak wspaniałym kapłanie, jakim jesteś. Zostaniesz w pamięci i sercach parafian. Obiecujemy Ci nasze modlitwy przez wstawiennictwo Maryi Wspomożycielki Wiernych! 

Szczęść Boże. 

 

01 sierpnia dobiega końca praktyka duszpasterska diakona Cezarego Lipki, który przebywał w naszej parafii od 01 sierpnia 2012 r. 

Przychodzi nam dzisiaj podziękować ks. diakonowi Cezaremu za jego posługę w naszej wspólnocie parafialnej. 

Księże Czarku. Można śmiało stwierdzić, że prawie cała nasza parafia korzystała z Twojej posługi poprzez głoszone Słowo, czy udzielanie Komunii św., dbanie o liturgię, prowadzenie spotkań z grupami, a także odwiedzanie chorych. 

Dziękujemy Ci za pracę z dziećmi i młodzieżą. Bóg zapłać za tę radosną, pełną wiary i życzliwości posługę w naszej wspólnocie. 

Życzymy, by Pan Bóg pozwolił Ci już w najbliższym czasie pozdawać ostatnie egzaminy i przyjąć święcenia kapłańskie. Niech obdarza Cię wszelkimi łaskami, darami Ducha Świętego, a Matka Najświętsza niech Cię ma zawsze w swojej opiece. 

Mamy nadzieję, że może kiedyś trafisz do naszej parafii, już jako kapłan. Obiecujemy, że będziemy się za Ciebie modlić, i że pozostaniesz w naszych sercach. 

Szczęść Ci Boże 

                                Pod pożegnaniami odchodzących Księży podpisują się: 

                                                   Ks. Proboszcz Józef Grochowski

                                                              i tolkmiccy parafianie.

03721185on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart