Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. MSZA ŚW. TRANSMITOWANA PRZEZ TV POLONIA 19.06.2016 (2016-06-19)
ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY. MSZA ŚW. TRANSMITOWANA PRZEZ TV POLONIA 19.06.2016

MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM DZIECI I MŁODZIEŻY

 - PRZED ŚWIATOWYMI DNIAMI MŁODZIEŻY,

TRANSMITOWANA PRZEZ TV POLONIA

19.06.2016

W niedzielę 19 czerwca 2016 przeżywaliśmy w naszym kościele dużą uroczystość. Na miesiąc przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, Kościół   Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku wypełnili młodzi ludzie, którzy solidaryzowali się z tymi uroczystościami na specjalnej Mszy Świętej, transmitowanej przez Telewizję Polonia. Uczestniczyły w niej wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy oraz goście z innych parafii.

Młodzi ludzie mieli na sobie koszulki z emblematami Światowych Dni Młodzieży.

Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Bp Senior Diecezji Elbląskiej Jego Ekscelencja ks. Jan Styrna. W koncelebrze uczestniczyli m.in. ks. Andrzej Wujek – przełożony Salezjanów Inspektorii Warszawskiej, ks. Edward Pleń – kapelan sportowców RP, który wygłosił również Słowo Boże, ks. Wojciech Borowski – Dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej, ks. Józef Grochowski – Proboszcz Parafii Św. Jakuba Ap. w Tolkmicku oraz inni Księża Goście  z Dekanatu Elbląg – Północ. Obecny był również Pan Andrzej Lemanowicz – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko wraz z małżonką.  

Młodzi uczestnicy tej Mszy Św. od dłuższego czasu przygotowywali się do tej uroczystości, była ona przecież transmitowana na wszystkie kontynenty świata. Ks. Wiesław Kania, który odpowiadał za „spięcie” wszystkiego,  może być chyba zadowolony z dobrze wykonanej pracy. 

Po Mszy Św. wszyscy młodzi ludzie udali się do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przygotowano im wiele atrakcji, ponieważ na dzisiejszy dzień przeniesiono tegoroczny Dzień Dziecka. Swój udział miało też tolkmickie Oratorium. Nagrody i upominki za udział w konkursach dofinansowało Starostwo Powiatowe oraz Caritas Diecezji Elbląskiej.

Dziękujemy Ks. Biskupowi za przewodnictwo w tej Mszy, wszystkim Księżom za udział w koncelebrze, Księdzu Wiesławowi Kani za ogrom pracy, którą wykonał. Dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom, Katechetom , Rodzicom i oczywiście dzieciom oraz młodzieży za udział w tym naszym Świętowaniu. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za obecność, Panu Michałowi oraz Pani Magdzie Hofman za oprawę muzyczną, Państwu Kaczorowskim – za wystrój kościoła i wszystkim, których nie wymieniliśmy a przyczynili się do godnego i dostojnego przeżycia tej Mszy Św. 

Na koniec składamy serdeczne podziękowania całej Ekipie Telewizji Polonia za kolejną transmisję z naszego Kościoła. To za Waszym pośrednictwem  Polonia na świecie wie, gdzie znajduje się Tolkmicko - malownicze miasteczko nad Zalewem Wiślanym.

Bóg zapłać wszystkim.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,416,swiatowe-dni-mlodziezy-msza-sw-transmitowana-przez-tv-polonia-19062016.html

03722670on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart