Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NABOŻEŃSTWA MAJOWE PRZY KRZYŻACH I KAPLICZKACH PRZYDROŻNYCH - 2016 (2016-05-17)
NABOŻEŃSTWA MAJOWE PRZY KRZYŻACH I KAPLICZKACH PRZYDROŻNYCH - 2016

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

PRZY KRZYŻACH I KAPLICZKACH

MAJ 2016

Maj , to najpiękniejszy miesiąc roku, to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej. Jedną z takich form hołdu składanego Maryi są Nabożeństwa przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych.

W naszej parafii w maju gromadzimy się też w poniedziałki i środy przy krzyżach i kapliczkach.

Najważniejszą częścią takiego nabożeństwa jest Litania Loretańska, jeden ze wspaniałych hymnów na cześć Maryi, w którym wysławiane są Jej wielkie cnoty i przywileje, jakimi obdarzył Ją Bóg. 

Nabożeństwo Majowe to spotkanie z Matką Boga i z Nim samym. To możliwość zawierzenia Jej całej swojej życiowej codzienności, zasupłanych problemów i pogmatwanych dróg. Trzeba tylko pójść do Niej, opowiedzieć Jej o tym, zaufać Jej w każdej sprawie. Na pewno zawsze przytuli do swojego Serca, pośpieszy z pomocą, wyprowadzi na właściwą drogę.

Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o te miejsca naszego kultu oraz tym którzy uczestniczą w tych wspólnych Nabożeństwach.  Dziękujemy naszym Duszpasterzom, duchowym  przewodnikom w tych wspólnych modlitwach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Matki Bożej do czynnego udziału i uwielbienia Maryi na kolejnych, majowych spotkaniach. 

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,406,nabozenstwa-majowe-przy-krzyzach-i-kapliczkach-przydroznych-2016.html

 


03721231on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart