Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 01.05.2016 (2016-04-30)
Ogłoszenia parafialne 01.05.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

01.05.2016

1.  Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17:30. Prosimy o przygotowanie krzyży i kapliczek, przy których, kolejno, w poniedziałki i środy o godz. 19:15 będą odprawiane nabożeństwa. W tym tygodniu, w poniedziałek – kapliczka przy wodociągach, w środę – na wiacie u Państwa Kaczorowskich. Przez cały miesiąc maj o godz. 20:30 - Apele Jasnogórskie. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa. 

2.    Dzisiaj rozpoczynamy też Dni Modlitw o Urodzaje – trwające do środy. 

3.   Z racji I niedzieli miesiąca - o godz. 17:00 – Konferencja dla Żywego Różańca a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona  z nabożeństwem majowym. 

4.   We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego. Pamiętajmy o biało – czerwonych flagach na naszych domach. O godz. 17:30 – Różaniec z wypominkami za zmarłych, o 18:00 – Msza Św. za zmarłych, polecanych w wypominkach.  

5.  4 maja obchodzimy Wspomnienie Św. Floriana Męczennika, Patrona Strażaków. Przy tej okazji dziękujemy członkom Ochotniczej Straży Pożarnej za ich czujność i ratowanie naszych dóbr oraz nas samych, gdy zajdzie potrzeba. Życzymy Wam wiele Błogosławieństwa Bożego, upraszanego przez Waszego Patrona. 

6.   W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii Św. wynagradzającej. W piątek, tradycyjnie odwiedzimy osoby starsze i chore.

7.   5 maja przypada Święto Św. Dominika Savio – patrona dzieci   i młodzieży, ministrantów, matek w stanie błogosławionym (szczególnie w ciąży zagrożonej) oraz małżeństw starających się o potomstwo. Po Mszach Św. ucałowanie relikwii Świętego. 

8. 5 maja – I czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów, kandydatów oraz rodziców  na świętowanie z okazji uroczystości Św. Dominika Savio – patrona ministrantów. Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 18:00, na której ministranci  odnowią swoje przyrzeczenia. Oddamy cześć Św. Dominikowi poprzez ucałowanie relikwii. Po Mszy Św. ognisko na wiacie u P. Kaczorowskich.

9.   W piątek o godz. 17:30 rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego. 

10.  W dniach 6 – 8 maja br. ministranci z naszej parafii oraz z Pogrodzia, Łęcza, Suchacza i Próchnika będą uczestniczyli w trzydniowym inspektorialnym świętowaniu ministranckim - „Dominikaliach”         w Ostródzie. 

11. W niedzielę 8 maja obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Obchodzone jest ona corocznie w 40 dniu od Zmartwychwstania Pańskiego.  W Kościele rzymsko -katolickim. Uroczystość ta –  zgodnie dekretem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów – od 2004 r. obchodzona jest w VII Niedzielę Wielkanocną. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem i zakończeniem życia ziemskiego Jezusa oraz Jego triumfem. 

12. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym jak zwykle, znajdziecie wiele interesujących artykułów jak również oddajemy do Waszych rąk nowy Informator Parafialny. Zabierzcie go do  swoich domów. Życzymy miłej lektury. 

13.   Zapowiedzi przedślubne: 

- Krzysztof  Michaliszyn – kawaler i Joanna Semkiw – panna. Obydwoje z parafii tutejszej – zapowiedź III. 

- Jakub Tytus Hyra – kawaler i Malwina Anna Cybula – panna. Obydwoje z Tolkmicka – zapowiedź I.  

Ktokolwiek wiedziałby coś o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o zgłoszenie w kancelarii parafialnej.

14.  Dziękujemy osobom z  ul. Pogodnej i Wybudówka Biała  za sprzątanie kościoła  i przygotowanie go do dzisiejszej liturgii. Są to: Katarzyna Chmielewska, Izabela Stankiewicz, Marzena, Monika i Piotr Siekierko. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 


03722792on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart