Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 13.03.2016 (2016-03-12)
Ogłoszenia parafialne 13.03.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2016

1.  Rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie  ks. Jarosława Wąsowicza – salezjanina z Piły, który będzie głosił nauki, przybliżające nas do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje będą trwały do środy - 16 marca. Zachęcamy Was do jak najliczniejszego udziału. Szczegółowy program rekolekcji oraz inne informacje zamieściliśmy w dzisiejszym Informatorze Parafialnym. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Rekolekcjoniście,  spowiednikach, oraz o odprawiających rekolekcje.

2.  Dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 12:00 – poświęcenie i wręczenie dzieciom I – komunijnym książeczek do nabożeństwa, a po Mszy Św. - spotkanie rodziców tych dzieci.

3.   Dzisiaj przypada III rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Go w modlitwach opiece Matki Bożej.

4. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, z racji II niedzieli miesiąca, przeznaczone na remont organów.

5. Jutro upływa termin składania palm konkursowych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie upominków w Niedzielę Palmową na Mszy Św. o godz. 12:00. 

6. W piątek, tradycyjnie, ulicami naszego miasta przejdziemy Drogę Krzyżową. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału. Niech to będzie prawdziwa manifestacja naszej wiary. Zabierzmy z sobą znicze  i lampki, które złożymy przy Krzyżu obok kościoła. 

7. W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Imieniny obchodzi nasz ks. Proboszcz. Solenizant odprawi Mszę Św. godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W Niedzielę Palmową Oratorium organizuje kiermasz ozdób wielkanocnych. Podobnie jak w poprzednich latach można będzie nabyć w cenie 5 zł. baranki wielkanocne i w ten sposób wspomóc działalność tego Stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy 

9.  W niedzielę Palmową zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.

10. Jak zwykle, zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie szereg ciekawych artykułów, m.in. krótką historię spowiedzi oraz świadectwo lekarza ginekologa, który został przez Pana Boga ‘wyciągnięty’ z in vitro.

11.  Bóg zapłać Paniom z ul. Portowej za sprzątanie kościoła w tym tygodniu: Katarzynie Łuba, Janinie Kowal, Annie Nienierza, Gabrieli Grochowskiej, Zofii Szymońskiej, Irenie Rittmayer.  Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

 


03721208on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart