Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 20.12.2015 (2015-12-19)
Ogłoszenia parafialne 20.12.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2015

1. Dziś IV niedziela Adwentu. 

Zakończyliśmy Rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. Paweł Kacprzak – Proboszcz z Parafii w Łęczu. Serdecznie dziękujemy ks. Rekolekcjoniście za głoszone Słowo Boże. Bóg zapłać księżom – spowiednikom oraz wszystkim, którzy w tym świętym czasie skorzystali z nauk rekolekcyjnych oraz sakramentów spowiedzi  i komunii św. Serdeczne podziękowania za złożone ofiary. 

2. Wczoraj uczestniczyliśmy w kolejnej Wigilii pod tolkmickim niebem. Dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz wszystkim organizatorom i osobom prywatnym, które włączyły się z pomocą, by to spotkanie przebiegło w miłej, religijnej atmosferze. Dziękujemy tym, którzy przyszli na to  spotkanie, by połamać się opłatkiem, zjeść wigilijną potrawę, obejrzeć przygotowany program i włączyć się w wspólne kolędowanie.

3.Dziś obchodzimy połączone Imieniny ks. Adama,  ks. Darka i dk Czarka. Po Mszy Św. o godz. 12:00 będzie można złożyć Solenizantom życzenia Imieninowe. 

4.Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. 

5.Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne oraz sianko pod obrus na stole wigilijnym. 

6.Do Wigilii trwa Nowenna do Bożego Narodzenia – o godz. 17:30  oraz Roraty adwentowe o godz. 07:00 rano, dla dzieci jeszcze w najbliższy wtorek o 16:30. 

7. W najbliższy czwartek obchodzimy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msza Św. tylko o godz. 7:00 rano, a o północy Pasterka.

Zachęcamy Was do godnego przeżycia Wigilii w gronie najbliższych, wspólnej modlitwy, wysłuchania ewangelii, połamania się opłatkiem, wspólnej wieczerzy i śpiewania kolęd.

8. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma Mszy Św. o godz. 7:00 rano, pozostałe  – wg rozkładu niedzielnego.

9. W Uroczystość Św. Szczepana Msze Św. wg rozkładu niedzielnego.

10.    W niedzielę 27 grudnia obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ  RODZINY. Tradycyjnie, na Mszy św. o godz. 12:00 udzielone zostanie Błogosławieństwo wszystkim małżeństwom, uczestniczącym w tej Mszy Św. Niech nie zabraknie też Waszych dzieci   i wnuków. Niech ta Uroczystość będzie świętem dla całej rodziny.

11.Od poniedziałku 28 grudnia rozpoczynamy kolędę duszpasterską w naszej parafii. Szczegóły podamy w niedzielę poprzedzającą kolędę.  

12. Nasze Oratorium organizuje 28 grudnia wyjazd dzieci i młodzieży do Warszawy. W programie: lodowisko i Górka Lodowa na Stadionie Narodowym oraz zwiedzanie stolicy. Zapisy do 19 grudnia br. u ks. Darka. Koszt 100 zł.

13.Oratorium im. Św. Jana Bosko w Tolkmicku przyjmuje zapisy na I tydzień ferii zimowych, organizowanych przy współudziale z Parafią oraz wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy i darczyńców. Zapisy do końca grudnia. Koszt 50 zł. 

14. Te i inne informacje znajdziecie w dzisiejszym Informatorze Parafialnym, przy wyjściu z kościoła. 

15.Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów. 

16.Bóg zapłać Paniom z ul. Osiedlowej i Kilińskiego,   które sprzątały kościół w tym tygodniu:  Pani Mai Buczyńskiej i Pani Krystynie Kuchowicz. Dziękuję za złożoną ofiarę. 

 


03722734on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart