Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 13.12.2015 (2015-12-12)
Ogłoszenia parafialne 13.12.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

13.12.2015

1.   Dziś III niedziela Adwentu - Kwartalne Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin.

W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. Paweł Kacprzak – Proboszcz z Parafii w Łęczu, którego serdecznie witamy. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Msze Św. i nabożeństwa oraz skorzystanie z sakramentów pokuty i pojednania. Szczegółowy program znajduje się w ostatnim Informatorze Parafialnym, na stronie parafialnej i w gablocie -   w kruchcie kościoła. 

2.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na remont naszych organów. Ofiary zbierane jutro i we wtorek  będą przeznaczone na działalność duszpasterską Księdza Rekolekcjonisty. 

3.   Po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci I – Komunijnych oraz rodziców. Dzieciom zostaną nałożone poświęcone medaliki.

4.   Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece wigilijne Caritas w cenie 6 zł. oraz opłatki wigilijne. Można też nabyć sianko pod obrus na stole wigilijnym.

5.   Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej zapraszają 16 grudnia /środa/  od godz. 11:00 na kiermasz swoich prac, na rynku przed Ratuszem. 

6.   W najbliższą  środę o godz. 17:30, rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia. 

7.  Od czwartku rozpoczynamy drugą część Adwentu. Dni tego okresu poświęcone są bezpośredniemu przygotowaniu się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8.  Roraty adwentowe codziennie o godz. 07:00, dla dzieci: wtorki i czwartki  o godz. 16:30. 

9. 16 grudnia /środa/ o godz. 15:15 organizujemy wyjazd do kina na film „Zakazany Bóg”. Koszt biletu i przejazdu – 15 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Wiesława.

10.Tradycyjnie już, w naszym mieście odbędzie się kolejna „Wigilia pod Tolkmickim Niebem”. Organizatorzy zapraszają na to spotkanie wszystkich mieszkańców miasta i gminy 19 grudnia /sobota/ o godz. 16:00 - na rynku przed Ratuszem.

11.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Imieniny ks. Adama, ks. Darka i dk Czarka. Po Mszy Św. o godz. 12:00 będzie można złożyć życzenia Imieninowe Solenizantom. 

12.  Za tydzień, po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie młodzież, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

13. Ks. Darek prosi o zgłaszanie się chłopców chętnych do służby liturgicznej jako ministranci. Zainteresowanym udzieli wszystkich informacji. 

14. Nasze Oratorium organizuje 28 grudnia wyjazd dzieci i młodzieży do Warszawy. W programie: lodowisko i Górka Lodowa na Stadionie Narodowym oraz zwiedzanie stolicy. Zapisy do 19 grudnia br. u ks. Darka. Koszt 100 zł.

15. Oratorium im. Św. Jana Bosko w Tolkmicku przyjmuje zapisy na I tydzień ferii zimowych, organizowanych przy współudziale z Parafią oraz wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy i darczyńców. Zapisy do końca grudnia. Koszt 50 zł.  

16. Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów.

17.  Bóg zapłać Paniom z ul. Działyńskiego, które sprzątały kościół w tym tygodniu: Barbarze Koniecko, Krystynie Muniak, Bożenie Dworzeckiej, Iwonie Dworzeckiej. Dziękuję za złożoną ofiarę. 

 


03723692on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart