Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

XV DZIEŃ PAPIESKI - 11.10.2015 (2015-10-11)
XV DZIEŃ PAPIESKI - 11.10.2015

XV DZIEŃ PAPIESKI 

JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

11.10.2015

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej również obchodziliśmy XV Dni Papieskie. Tegoroczne hasło „Jan Paweł II – patron rodziny” przypomina nam, że nasz Święty Rodak był papieżem rodziny. Przed laty sam powiedział, „ że chciałby zostać zapamiętany jako papież rodziny”. 

Jego słowa są szczególnie dziś ważne, kiedy przeżywamy proces synodalny o rodzinie i z rodzinami.

Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II – „patrona rodziny” .  Rodzina jest wspólnotą świętą dzięki przysiędze składanej sobie wzajemnie  w obecności Chrystusa. O tym wszystkim przypomniał nam dzisiaj ks. Adam Homoncik w Słowie Bożym. 

Jak zwykle tego dnia, po Mszy Św. zbierano ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  Kilka osób z naszej wspólnoty korzysta  ze stypendium naukowego tej Fundacji. Każdy otrzymał dzisiaj „Modlitewnik za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II”. Można było kupić różańce, wykonane przez młodzież Oratorium, oraz słynne kremówki papieskie. Całkowity dochód przeznaczono na wspomnianą wyżej Fundację.

Bóg zapłać wszystkim, którzy dziś z nami modlili się za Św. Jana Pawła II, prosząc Go o  upraszanie łask Bożych dla siebie i całej wspólnoty parafialnej.

03721835on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart