Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 20.09.2015 (2015-09-19)
Ogłoszenia parafialne 20.09.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

20.09.2015 r

1. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy  w osobistej modlitwie pracowników mediów, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

2. Po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie kandydatów, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

3. Osoby ze szkół średnich i powyżej, które nie otrzymały jeszcze Sakramentu Bierzmowania, a chciałyby go przyjąć, proszone są o kontakt z ks. Wiesławem.

4. Jutro obchodzimy liturgiczne Wspomnienie św. Mateusza Apostoła, Ewangelisty. Celnikom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, księgowym, urzędnikom podatkowym składamy z racji ich święta patronalnego serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!  

5. W środę Wspomnienie św. Ojca Pio -  prezbitera i włoskiego kapucyna, stygmatyka i świętego Kościoła katolickiego. 

6.  W czwartek Miesięczne Wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy w intencji dobrodziejów naszej parafii.  

7. W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów. Niech nie zabraknie na niej naszych najmłodszych pociech, rozpoczynających długą drogę do zdobycia wiedzy i wykształcenia. Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów i wychowawców.

8. 17 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Loretto k/Wyszkowa oraz do Płocka, gdzie rozpoczynała swoją drogę zakonną Św. Siostra Faustyna Kowalska . Wyjazd o godz. 4:00 rano. Koszt pielgrzymki – 100 zł. Można już regulować opłaty. Zapisy i szczegóły u ks. Wiesława lub w kancelarii parafialnej. 

9. Od poniedziałku do soboty, od godz. 16:00 czynne jest nasze Oratorium. Ks. Darek prosi wszystkie osoby chętne do przebywania  oraz zajęć w Oratorium o kontakt i zapisy. 

10. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16:30 w Oratorium. 

11. Organizujemy Cecyliadę – Festiwal Piosenki Religijnej. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Regulamin i kartę zgłoszenia udostępnimy także w najbliższym czasie na stronie parafialnej. Cecyliada odbędzie się 22 listopada br. o godz. 15:30 w naszym Kościele. 

12.  Zmieniliśmy trochę godziny urzędowania w kancelarii parafialnej. We wtorki prosimy przychodzić od godz. 09:00 do 13:00 a w czwartki od 14:00 do 16:00. W sprawach pilnych –  o każdej porze. 

13. Do końca października należy potwierdzić swój wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Szczegóły u ks. Wiesława lub  w kancelarii parafialnej. 

14. Polecamy nabywanie nowego Gościa Niedzielnego. Jak zwykle, znajduje się w nim wiele interesujących artykułów.

15. Bóg zapłać osobom z ul. Elbląskiej, które sprzątały kościół  w  tym tygodniu: Irenie Wieczerzak, Ewie i Grażynie Osiak, Marioli Socha, Barbarze Januszkiewicz. Dziękuję za złożoną ofiarę.

 

 

 

03721222on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart