Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BOŻE CIAŁO 04.06.2015 (2015-06-04)
BOŻE CIAŁO 04.06.2015

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA

I KRWI CHRYSTUSA

BOŻE CIAŁO

04.06.2015

Tłumy wyległy dzisiaj na ulice naszego miasta, by uczestniczyć najpierw w uroczystej Mszy Św. a następnie w procesji do czterech ołtarzy, przygotowanych, jak zwykle , przez najbliżej mieszkających parafian, lub dalej mieszkających, ale czujących obowiązek i swój udział w tym pięknym dziele. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim!

Mszę św. celebrował ks. proboszcz Sławomir Szczodrowski, które wygłosił również okolicznościowe Słowo Boże.

Po Mszy uformował się orszak  procesyjny z udziałem służby liturgicznej, najmłodszych, sypiących kwiaty, dzieci I – rocznicowych i dorosłych, w strojach „Tolkmiczanek” oraz pelerynach Św. Jakuba Apostoła, szły też inne grupy parafialne. Za nimi, zmieniając się przy kolejnych ołtarzach, kroczyli nasi duszpasterze z monstrancją. Za baldachimem szła wyjątkowo duża ilość mieszkańców i gości. Dziękujemy Wam wszystkim za tę ogromną manifestację wiary i przynależność do naszego Kościoła!!!

Przy ostatnim ołtarzu zaintonowano śpiew „Ciebie Boga wysławiamy..." i z nią na ustach wszyscy przeszli przed kościół, gdzie ks. Proboszcz pobłogosławił naszemu miastu i mieszkańcom na „cztery strony świata”.

Dziękujemy wszystkim, którzy dziś uczestniczyli w tej pięknej, starej, bo sięgającej XIV wieku tradycji, jaką jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Bóg zapłać!!!

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,326,boze-cialo-04062015.html

03721074on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart