Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 05.04.2015 (2015-04-04)
Ogłoszenia parafialne 05.04.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA

05.04.2014.

1.   Dziś obchodzimy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wielkanoc jest najstarszym, największym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie Zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi w ciągu całego roku się cieszymy. Nie byłoby również wspólnoty chrześcijan, której fundamentem jest przecież Zmartwychwstanie Chrystusa.

2.   Witam serdecznie wszystkich gości, którzy przybyli na tę poranną, uroczystą Mszę Św. Witam wszystkich parafian. Za chwilę rozejdziemy się do domów na uroczyste śniadanie wielkanocne i spotkania w rodzinnym gronie. Drodzy Parafianie i Goście. Zmartwychwstanie Jezusa ma moc przemienić także nasze życie. Obyśmy wszyscy doświadczyli tej mocy w rozpoczynającym się właśnie Okresie Wielkanocnym. Życzę wszystkim zdrowych  i radosnych Świąt.

 3.   Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy  w ostatnim okresie pośpieszyli nam z pomocą w różnych pracach. 

Bóg zapłać Państwu Kaczorowskim za przygotowanie Grobu Pańskiego, ciemnicy i świątecznego wystroju kościoła, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej          w Tolkmicku za udział w Drodze Krzyżowej ulicami miasta i adorację przy Grobie Pańskim. Dziękuję moim Współbraciom za pomoc, służbie liturgicznej, paniom, dbającym o utrzymanie porządku w kościele, chórowi parafialnemu.

4.   Dziś kolejna Msza Św. o godz. 9:00 i pozostałe wg rozkładu niedzielnego.

5.   Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. wg rozkładu niedzielnego. Po Mszach Św. zbierane będą  ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

6.   We wtorek o godz. 17:30 – wypominki za zmarłych, o godz. 18:00 – Msza Św. za zmarłych, polecanych  w wypominkach. 

7.   Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.  O godz. 15:00 zapraszamy  Was na Godzinę 

 Miłosierdzia i Mszę Św. z ucałowaniem Relikwii Św. Siostry Faustyny.

8.   W przyszłą niedzielę po Mszach Św. Zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej. 

9.   W niedzielę za tydzień o godz. 17:00 – Konferencja i zmiana Tajemnic dla Żywego Różańca. O godz. 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją. 

10.  Puszki, do których dzieci zbierały jałmużnę w czasie Wielkiego Postu, proszę przynieść w niedzielę 12 kwietnia na Mszę Św. o godz. 12:00.

 


03721845on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart