Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 08.02.2015 (2015-02-07)
Ogłoszenia parafialne 08.02.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA 

08.02.2015 r.

1.   Za nami  ferie zimowe. Cieszy nas, że w zajęciach organizowanych przez nasze Oratorium, pod hasłem „Zima w mieście”, skorzystało 90 osób. Wczoraj wróciła z wyjazdu na narty do Zakopanego 40 osobowa grupa dzieci i młodzieży Bóg zapłać ks. Darkowi, animatorom, rodzicom i wszystkim wolontariuszom za pomoc w przebiegu tego wypoczynku. Dziękujemy Panu Burmistrzowi  Andrzejowi Lemanowiczowi za pomoc finansową na ten wypoczynek. Podziękowania kierujemy też w stronę Pana Ryszarda Przyborowskiego – Dyrektora Gimnazjum oraz Pana Roberta Oleszkiewicza – Dyrektora Ośrodka Kultury w Tolkmicku, za udostępnienie obiektów na zajęcia.  

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na potrzeby parafialne. 

3. Dziś o godz. 17:00 Konferencja i Zmiana Tajemnic Różańcowych, o godz. 17:30 – Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją..

4. W środę 11 lutego obchodzimy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorego. Dodatkowa Msza Św. o godz. 9:00. Udzielimy na niej Sakramentu Namaszczenia. Prosimy o pomoc ludziom starszym i chorym, by mogli w tej Mszy uczestniczyć.

5. Zbliżamy się do Wielkiego Postu. W tym tygodniu obchodzimy Tłusty Czwartek. Przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą tego karnawału. 

6. W sobotę obchodzimy Święto Św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy. 

7. Zapraszamy osoby chętne do udziału w rekolekcjach charyzmatycznych z modlitwą o uzdrowienie,z udziałem ojca Johna Bashobory z Ugandy, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2015 r. w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Zapisy indywidualne od 16 do 28 lutego  w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu. Szczegóły w zakrystii lub kancelarii parafialnej. 

8.   Zapowiedzi przedmałżeńskie:

 Do Sakramentu Małżeństwa mają zamiar przystąpić następujące osoby:

 - Patryk Szamryło, kawaler z parafii tutejszej i Adriana Standarska, panna z Parafii Św. Brata Alberta w Elblągu. Zapowiedź 2.

 Ktokolwiek wie coś o przeszkodach do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi osobami, proszony jest  o powiadomienie kancelarii parafialnej.

 9.   Bóg zapłać Paniom Irenie i Blance Burcewicz z ul. Mazurskiej, które sprzątały kościół  w tym tygodniu. Dziękuję za złożoną ofiarę. 

 


03721180on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart