Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne 01.02.2015 (2015-01-31)
Ogłoszenia parafialne 01.02.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

01.01.2015 r.


1. Wczoraj obchodziliśmy Uroczystość Św. Jana Bosko, wielkiego Wychowawcy młodzieży. Bóg zapłać wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i  uczestniczyli w Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa  Jacka Jezierskiego.  

2. W ramach tego świętowania, zapraszamy Was dziś o godz. 19:00 na Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego z Warszawy, dziś o godz. 19:00 w naszym kościele. Zaproszenia można nabywać po Mszach Św., oraz przed koncertem. 

3. Za nami I tydzień ferii zimowych. Cieszy nas, że z zajęć pod hasłem „Zima w mieście” zorganizowanych przez nasze Oratorium, skorzystało 90 osób. Bóg zapłać ks. Darkowi, animatorom, rodzicom i wszystkim wolontariuszom za pomoc w przebiegu tego wypoczynku. Dziękujemy Panu Burmistrzowi  Andrzejowi Lemanowiczowi za pomoc finansową na ten wypoczynek. Podziękowania kierujemy też w stronę Pana Ryszarda Przyborowskiego – Dyrektora Gimnazjum oraz Pana Roberta Oleszkiewicza – Dyrektora Ośrodka Kultury w Tolkmicku, za udostępnienie obiektów na zajęcia. Dziś o świcie nasze dzieci wyjechały na narty do Zakopanego. Pomódlmy się o dobrą podróż i wypoczynek naszych dzieci.

4. Z racji koncertu Konferencja i zmiana Tajemnic Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 17:00.

5.Dziś obchodzimy Wspomnienie wszystkich zmarłych salezjanów. 

6. Jutro obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Św. o godz. 9:00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach Św. 

7. Jutro obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, Pamiętajmy w modlitwach o naszych duszpasterzach – Salezjanach. 

8.  Jutrzejsza taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe. 

9. We wtorek o godz. 17:30 wypominki  za zmarłych a o godz. 18:00 – Msza Św. za zmarłych, polecanych w wypominkach. 

10. We wtorek  obchodzimy Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa     i Męczennika,  jednego z Czternastu Świętych Wspomożycieli.  W tym dniu święci się skrzyżowane  świece, zwane błażejkami, którymi następnie błogosławi się wiernych, aby zachować ich od bólu gardła. Msza Św.  z błogosławieństwem o godz. 18:00.  

11. W czwartek przypada Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Na Mszach Św. błogosławimy chleb ku czci Świętej.    

12. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi i komunii św. wynagradzającej.W piątek tradycyjnie udamy się z Panem Jezusem do osób starszych i chorych.  

13. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby parafialne. 

14. Zapowiedzi przedmałżeńskie: 

Do Sakramentu Małżeństwa mają zamiar przystąpić następujące osoby: 

- Patryk Szamryło, kawaler z parafii tutejszej i Adriana Standarska, panna z Parafii Św. Brata Alberta w Elblągu. Zapowiedź 1. 

Ktokolwiek wie coś o przeszkodach do zawarcia Sakramentu Małżeństwa między tymi osobami, proszony jest  o powiadomienie kancelarii parafialnej. 

15. Bóg zapłać osobom z ul. Portowej za sprzątanie kościoła  w tym tygodniu: Helenie Michaluk, Marii i Sylwii Stołycia, Małgorzacie i Nicoli Staszewskim, Mariuszowi Szlitter, Łucji Stryjewskiej. Dziękuję za złożoną ofiarę. 

03721889on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart