Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

DZIEŃ STRAŻAKA 2022 (2022-05-07)
DZIEŃ STRAŻAKA 2022

DZIEŃ STRAŻAKA 2022

MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE

POŚWIĘCENIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ

07.05.2022

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej z całej Gminy Tolkmicko, zebrali się w sobotę 07 maja br. na przesunięty w czasie Dzień Strażaka. Najpierw uczestniczyli w Mszy świętej, koncelebrowanej, pod przewodnictwem ks. Dziekana Józefa Grochowskiego, tolkmickiego Proboszcza, w asyście ks. Janusza Niksy – Proboszcza z Łęcza i ks. Stanisława Szestowickiego – Proboszcza z Pogrodzia.

Słowo Boże, nawiązujące do życia św. Floriana, patrona Strażaków, wygłosił ks. Stanisław. Na organach grał ks. Piotr Boryczka. W Mszy św. uczestniczyła Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Miasta i Gminy, oraz radny – pan Mateusz Wojnar. Obydwoje skierowali do Strażaków słowa wdzięczności i podziękowania za trudną pracę, oraz życzenia zdrowia i odwagi na kolejne lata tej trudnej posługi.

Po błogosławieństwie i zakończeniu Mszy świętej, poczet sztandarowy poprowadził Strażaków i gości, oraz strażackie wozy, na tolkmicki cmentarz parafialny. Tam ks. Janusz Niksa poświęcił pamiątkową tablicę, upamiętniającą zmarłych Strażaków w Tolkmicku i całej Gminie.

Dziękujemy wszystkim  za udział w dzisiejszej Uroczystości, również tym, którzy nie mogli być razem z nami. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza  młodzież i starsze dzieci do włączenia się w tę piękną służbę, do czego zachęcała również Pani Burmistrz. 

Wszystkim Strażakom  życzymy satysfakcji z tej pięknej, potrzebnej nam służby. Niech Wasz Patron św. Florian, wyprasza Wam potrzebne łaski na kolejne dni i lata. Szczęść Boże.

Zdjęcia dołączymy po rozwiązanie problemów technicznych.

03723808on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart