Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM 18.12.2021 (2021-12-18)
WIGILIA POD TOLKMICKIM NIEBEM 18.12.2021

WIGILIA

POD TOLKMICKIM NIEBEM

18.12.2021

Tym razem 18 grudnia w Tolkmicku zorganizowano WIGILIĘ POD TOLKMICKIM NIEBEM. 

Po roku ostrej pandemii, gdzie nie wolno było organizować żadnych zgromadzeń, w tym roku spotkaliśmy się na tej wspólnej, przedświątecznej tradycji wigilijnej. Z racji pandemii, nie łamaliśmy się opłatkiem, który wraz z lampionem trzymał ks. Proboszcz Józef Grochowski. 

Ks. Wojciech Borowski – Dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej przeczytał Ewangelię, przeznaczoną na wigilijny dzień. Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko, oraz ks. Proboszcz złożyli życzenia świąteczne obecnym przedstawicielom miasta i gminy, a przez nich – pozostałym mieszkańcom, którzy nie dotarli na to spotkanie. Na tym spotkaniu nie zabrakło Świętego Mikołaja.

Tolkmickie  Instytucje, Stowarzyszenia, Koła, Świetlice i osoby prywatne, przygotowały na ten wieczór wiele wigilijnych potraw.

Mieszkańcy starali się zachować środki ostrożności podyktowane pandemią.

Na dużym placu przed Kościołem i Ratuszem były ustawione stanowiska z potrawami, oraz ozdobami świątecznymi, przypominającymi, że Boże Narodzenie  jest tuż, tuż…

Na dzisiejszy dzień przygotowano występy dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, oraz występy solistów i Zespołów z Ośrodka Kultury w Tolkmicku i Świetlicy w Suchaczu. W śpiewanie kolęd, które prezentowali występujący,  włączyli się wszyscy, będący Placu.

Dziękujemy w tym miejscu Osobom i Instytucjom, dzięki którym dzisiejsza Wigilia się odbyła.

Są to: Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko, Ks. Józef Grochowski – Proboszcz tolkmickiej Parafii, Ks. Wojciech Borowski – Dyrektor Caritas Diecezji Elbląskiej, który również dzięki uprzejmości Sieci Handlowej Selgros w Gdańsku zorganizował większość produktów żywnościowych na dzisiejsze spotkanie, Firma Paula Fish, która ufundowała prezenty dla Zespołów, Pan Marek Murdzia – Dyrektor Ośrodka Kultury w Tolkmicku, odpowiedzialny za sprawy organizacyjne, Pan Janusz Birkholc, który zapewnił przewóz osób i zespołów z terenu gminy, Dyrektorzy tolkmickich Instytucji i Osoby anonimowe. 

Wszystkim z głębi serca dziękujemy. Czekamy na Uroczystość Narodzenia Pańskiego i…. spotkanie wigilijne w przyszłym Roku 2022.

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,722,wigilia-pod-tolkmickim-niebem-18122021.html

Z Gościa Niedzielnego: https://elblag.gosc.pl/doc/7276171.Wigilia-pod-tolkmickim-niebem#Galerie

03721431on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart