Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - 11.11.2021 (2021-11-10)
KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - 11.11.2021

MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

 po niej KONCERT Z OKAZJI

ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

KOŚCIÓŁ ŚW. JAKUBA AP.

W TOLKMICKU

11.11.2021 GODZ. 11:00

W dzisiejszej Uroczystości Odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczestniczyła spora Grupa Parafian i Gości, w tym Pani Burmistrz - Magdalena Dalman, Pani Ewa Niewiadomska – Dyrektor Biblioteki, tolkmiccy Radni.  Ksiądz proboszcz  Józef Grochowski odprawił Mszę świętą w  intencji Ojczyzny, oraz przybliżył historię tego Święta.  Chór parafialny pod przewodnictwem ks. Piotra Boryczki uświetnił oprawę tej mszy.

W Mszy świętej uczestniczył od początku pan Kuba Michalski – autor,  kompozytor, wokalista i gitarzysta. Powitali Go: Ksiądz Proboszcz i Pani Burmistrz.   Nasz Gość zaśpiewał  piosenki do wierszy wielkich poetów jak : Norwid, Mickiewicz, Leśmian, Asnyk, Tuwim i inni, wszystkie z patriotycznym przekazem.  Dziękujemy za to piękne spotkanie i odkrywanie poezji  na nowo.

Po Koncercie udaliśmy się pod tablicę pamiątkową Józefa Piłsudskiego, gdzie Pani Burmistrz złożyła wiązankę kwiatów. Z powagą odśpiewaliśmy Hymn Polski, którym zakończyliśmy dzisiejsze spotkanie.

Dziękujemy Organizatorom i wszystkim, przybyłym na dzisiejszą Uroczystość, która  przypomniała nam bolesną część polskiej historii, o której nigdy nie możemy zapomnieć.

03721217on-line:22
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart