Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 02.11.2021 (2021-11-02)
WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH 02.11.2021

WSPOMNIENIE

WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH

DZIEŃ ZADUSZNY

02.11.2021

02 listopada Kościół Katolicki obchodzi dzień zadumy, refleksji i pochylania się nad Wszystkimi Wiernymi Zmarłymi, którzy odeszli z tego świata, a których dusze nie zaznały jeszcze spokoju. To dusze w czyśćcu cierpiące, które przygotowują się na spotkanie Boga twarzą w twarz. Czekają na naszą   modlitwę, ofiarę, uzyskany odpust. Komunia święta może  przyspieszyć ten dzień.

Tradycyjnie spotkaliśmy  się w naszej kaplicy cmentarnej na Eucharystii, za dusze, którym chcemy przyspieszyć wejście  do Królestwa Niebieskiego. 

Dzisiejszą Mszę świętą celebrował ks. Andrzej Dołęgowski, w asyście ks. Proboszcza Józefa Grochowskiego i ks. Dionizego Mroza, który wygłosił również piękne, okolicznościowe Słowo Boże. 

Dzisiejszą, wspólną modlitwą, a potem indywidualną, wielu z nas może przybliżyło spotkanie z Bogiem Zmarłej Osobie, polecanej w odpuście zupełnym. Pamiętajmy, że będąc w stanie łaski uświęcającej, nawiedzając cmentarz przez 8 dni i odmawiając Ojcze nasz i Wierzę w Boga, możemy uszczęśliwić osiem zmarłych osób, każdego dnia inną. 

Pomyślmy, komu nasza pomoc jest może bardzo potrzebna…

Bóg zapłać za dzisiejsze modlitwy. 

03780888on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart