Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WYJAZD NA FILM WYSZYŃSKI - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE 26.09.2021 (2021-09-26)
WYJAZD NA FILM  WYSZYŃSKI - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE 26.09.2021

WYJAZD NA FILM 

WYSZYŃSKI - ZEMSTA

CZY PRZEBACZENIE

26.09.2021

W niedzielę 26 września 40 - osobowa grupa parafian z Tolkmicka, Pogrodzia, oraz Elbląga, pod duchowym przewodnictwem ks. Józefa Grochowskiego – Proboszcza z Tolkmicka wyjechała do elbląskiego Światowida na film fabularny o kardynale Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej, których uroczystości beatyfikacyjne przeżywaliśmy 12 września. Wszyscy z zadowoleniem wychodzili z kina, bowiem film był bardzo ładny i zapoznał nas z wieloma nieznanymi faktami z życia Beatyfikowanych Osób. 

Bardzo dobre, krótkie streszczenie tego filmu dołączamy do naszej informacji, korzystając ze strony: https://multikino.pl/filmy/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie

"Oficjalna produkcja uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Spektakularna filmowa realizacja opowiadająca nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier, któremu na dużym ekranie partnerują m.in: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, L https://multikino.pl/filmy/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenieech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka."

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za tę ucztę duchową i czekamy na kolejne wyjazdy. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej pielgrzymce. 

Zdjęcia:  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,713,wyjazd-na-film-wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie-26092021.html

 

03722618on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart