Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA  03.06.2021 (2021-06-03)
UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA  03.06.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO

CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA 

BOŻE CIAŁO

03.06.2021

Dzisiaj obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, inaczej Boże Ciało, z procesją do czterech cmentarzy.

Udział Parafian i Gości był liczny, ponieważ okazja była rzadko spotykana. Przy ołtarzu stanęli trzej SALEZJANIE - JUBILACI.

Ks. Julian Dzierżak, od najmłodszych lat Tolkmiczanin, obchodził dzisiaj srebrny Jubileusz kapłaństwa. Salezjanin od 25 lat, często odwiedza Tolkmicko. Tu mieszka Jego Mama i Rodzina. Przewodniczył dzisiejszej Mszy Świętej o godz. 11:00. 

W koncelebrze brał udział przełożony ks. Juliana – ks.  Inspektor Tadeusz Jarecki, oraz ks. Tadeusz Kurto – Przyjaciel ks. Juliana, nasz były wikariusz parafialny. Obaj w tym roku obchodzą 30 rocznice kapłaństwa.

Czwartym Salezjaninem, który stanął dziś do Mszy świętej był ks. Zbigniew Kulesza - Ekonom Inspektorii Warszawskiej.

Z Łodzi, gdzie Ksiądz Julian Dzierżak jest Dyrektorem Zespołu Szkół Salezjańskich, przyjechała duża Grupa Jego Podopiecznych, Ministranci i Schola, która muzycznie „oprawiła” tę Mszę Świętą.

W Mszy świętej uczestniczyła Mama i Najbliżsi, oraz przyjaciele i znajomi, służba liturgiczna, dzieci I – komunijne i inni. Każdy chciał wziąć udział w tym pięknym Jubileuszu naszego „Ziomka”.

Homilię wygłosił ks. Inspektor, przy organach czuwał Pan Marek Żochowski, a nad całością tego wydarzenia miał pieczę ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia z Tolkmicka.

Po Mszy świętej udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy, ustawionych w tradycyjnych już miejscach. Zakupił je dwa lata temu ks. Proboszcz. By każdy ołtarz był piękny, czuwają najbliżsi mieskańcy. Nad bezpieczeństwem procesji czuwali Członkowie naszej Ochotniczej straży Pożarnej. Monstrancję z Najświętszym Ciałem Chrystusa nieśli kolejno celebranci dzisiejszej Mszy świętej. W procesji tradycyjnie wzięły udział wspólnoty parafialne, dzieci I – komunijne, ministranci i liczni Parafianie. Towarzyszyła nam też piękna pogoda. 

Tradycyjnie, przed kościołem, dzisiejszy Jubilat pobłogosławił na cztery strony świata Tolkmiczan, również tych nieobecnych, oraz wszystkich Gości, będących na tej Uroczystości. Msza zakończyła się. Jeszcze tylko dzieci Biorące udział w procesji otrzymały upominki, ufundowane przez Caritas w Elblągu.

Bóg zapłać wszystkim za udział w tej pięknej Uroczystości. Następne Boże Ciało za rok. Do zobaczenia!

03721491on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart