Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

LIST DO PARAFIAN (2020-12-18)
LIST DO PARAFIAN

LIST DO PARAFIAN

DOT. ZMIAN W TEGOROCZNEJ

WIZYCIE DUSZPASTERSKIEJ

29.11.2020

 

Tolkmicko, 29 listopada 2020 r.

Drodzy Parafianie!

            Okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy. U progu Nowego Roku kapłan odwiedza katolickie rodziny z Chrystusowym błogosławieństwem, by wspólnie się pomodlić. Prosimy Boga, aby nadchodzący rok był przeżyty szczęśliwie i po bożemu. To także czas, kiedy rodziny z troską składają swoją doroczną ofiarę na utrzymanie parafii.

            W tym roku epidemia uniemożliwiła to spotkanie i wspólną modlitwę, dlatego zgodnie z sugestią naszego ks. Biskupa Ordynariusza Jacka Jezierskiego w tym czasie Mieszkańcy Tolkmicka i Miejscowości naszej Parafii zostaną w poszczególne dni zaproszeni do kościoła na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Podczas tych Mszy św. będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo w życiu osobistym, rodzinnym oraz  o wszelkie potrzebne łaski dla całej naszej społeczności. Po Mszy św. przedstawiciel rodziny otrzyma tekst modlitw do odmówienia wraz z całą rodziną po powrocie do domu. Stół niech będzie odświętnie przygotowany tak, jak do kolędy (krzyż, Pismo Święte, świece, woda święcona). Po wspólnej modlitwie i poświęceniu domu przez głowę rodziny zachęcam do wspólnego posiłku i rodzinnej rozmowy.

Podchodząc po Mszy św. do ołtarza by odebrać teksty modlitwy możemy złożyć  w podpisanej kopercie  swoją doroczną ofiarę na utrzymanie parafii. W 2021 roku te ofiary są szczególnie ważne, ponieważ mamy zamiar rozpocząć prace odnowienia ołtarza głównego naszego kościoła. Być może dojdzie do skutku Projekt szerszego remontu naszej świątyni, o który staramy się już od ponad roku, a wtedy będą potrzebne fundusze na wkład własny, gdyż to jest warunkiem realizacji Projektu.

 Pragnę przy tej okazji podziękować za dotychczasową ofiarność – między innymi - wsparcie remontu muru ogrodzenia kościoła i odrestaurowanie obrazów św. Piotra i Pawła. 

Z nadzieją na zrozumienie i życzliwość, z nieustającym darem modlitwy

                                  Proboszcz  -  ks. Józef Grochowski ze Współbraćmi Salezjanami

List ten dołączony jest do opłatków na wigilię, które można nabyć w kościele lub kancelarii parafialnej.
03721947on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart