Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

JUBILEUSZ 40 – LECIA KAPŁAŃSTWA KSIĘDZA PIOTRA BORYCZKI. (2020-06-09)
JUBILEUSZ 40 – LECIA KAPŁAŃSTWA KSIĘDZA PIOTRA BORYCZKI.

40 – LECIE KAPŁAŃSTWA

KSIĘDZA

PIOTRA BORYCZKI

10.06.2020

10 czerwca 1980 r. w Lądzie n/Wartą ks. Piotr Boryczka otrzymał Święcenia kapłańskie. Dzisiaj obchodzi piękny Jubileusz  40 – lecia.

Czcigodny Księże Piotrze.

Święty Jan Paweł II w rocznicę swoich święceń kapłańskich napisał: „Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka. Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem na to, abyście szli i owoc przynosili i aby owoc wasz trwał”.

Czcigodny Jubilacie. Czterdzieści lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak” na Jego słowa „Pójdź za Mną”, stając się częścią tej tajemnicy. Wierny swojemu powołaniu obchodzisz dzisiaj piękny DZIEŃ. Z tych 40 lat kapłaństwa, cztery lata spędziłeś z nami. 

Dziękujemy Ci Księże Piotrze za wszystko dobro, które czynisz dla naszej wspólnoty, za każde dobre słowo, życzliwy gest, za codzienne Msze święte, za posługę w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Dziękujemy Ci za piękny śpiew i grę na organach, za prowadzenie Chóru parafialnego i Wspólnoty  Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

Księże Piotrze. Niech Bóg obdarzy Cię zdrowiem i siłą na dalsze lata posługiwania.  Życzymy Ci opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i naszego patrona Świętego Jakuba Apostoła. Spotykaj na Swojej drodze samych życzliwych Ci ludzi.

Zapewniamy Cię o modlitwie, bo to najpiękniejszy dar, jakim możemy Ci odwdzięczyć się za trud kapłański.

Szczęść Boże. 

Ks. Proboszcz Józef Grochowski i Współbracia

oraz tolkmiccy Parafianie.

Ksiądz Piotr odprawi w naszym Kościele Mszę Świętą Jubileuszową  w niedzielę 14 czerwca o godz. 11:00. W koncelebrze będą uczestniczyli Księża – Współbracia, którzy razem z ks. Piotrem otrzymali święcenia kapłańskie.

Wszystkim Jubilatom z tej okazji życzymy błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego i nieustającej gotowości serca, zasłuchanego w Jezusowe Słowo. Niech Bóg Wam błogosławi. 

Po Mszy świętej będzie można złożyć Jubilatom życzenia. 


 

03722761on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart